YENİ DÖNEM UMRE KAYITLARI BAŞLADI

16 Kasım 2015 Pazartesi, 12:44

Manisa Müftüsü Sinan Cihan 2015-2016 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile umre başvurularının başladığını bildirdi. Geçtiğimiz yıl Manisa’dan Diyanet Organizasyonu ile yaklaşık 3 bin kişinin umre ziyareti gerçekleştirdiğini kaydeden Cihan, şimdiden 274 kişinin umre için müftülüğe kayıt yaptırdığını açıkladı.
Diyanet İşleri Başkanlığı olarak 2015-2016 umre organizasyonunda vatandaşlara Manisa Müftülüğü olarak hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Manisa Müftüsü Sinan Cihan “Yıllara dayanan tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışımız ile huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir umre organizasyonu için hizmete hazırız. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine kapsamlı bir umre programı hazırlandı. Umre kayıtlarımız bu hafta itibariyle başladı. Diyanet İşleri Başkanlığımız konaklama tiplerine göre 7, 10, 12, 14, 20 ve 24 günlük umre programı düzenliyor. Program türlerine göre fiyatlar bin 100 dolardan başlayıp umre tipi ve süresine göre bin 980 dolara kadar fiyat çeşitlilikleri var. 2016 yılı Ramazan umre programı daha sonra ilan edilecek.” dedi.
Öğretmen, öğrenci ve veliler için özel yarıyıl tatili umre programları hakkında da bilgi veren Cihan, “Öğretmen, öğrenci ve veliler için 11 günlük yarıyıl tatili umre programı düzenlenecek. Bu programda en düşük ücret 980 dolar, en yüksek ücret de bin 260 dolar olarak belirlendi.” şeklinde konuştu.
Umreye gitmek isteyen vatandaşların gitmek istedikleri tur ve umre tipine göre belirlenen ücreti anlaşmalı bankalara peşin olarak yatırdıktan sonra en yakın il veya ilçe müftülüklerine başvurularını yapabileceklerini aktaran Cihan geçtiğimiz yıl yaklaşık 3 bin Manisalının Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile umre ziyareti yaptığını da sözlerine ekledi.
Şimdiden 274 Manisalının Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile umre ziyareti yapmak için müftülüğe başvuru yaptığını açıklayan Cihan, vatandaşları huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir umre ziyareti için müftülüklere beklediklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir