VESTEL’İN GENEL MÜDÜRÜ CBÜ’LÜ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

02 Aralık 2015 Çarşamba, 17:41

Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Erdal Haspolat, Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri ile buluşarak tecrübelerini aktardı.

Haspolat, Yükseköğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Merkez Efendi Manisa Yurt Müdürlüğü Erkek Bloğu’nda öğrencilerle buluştu.

Yurt müdürü Hüseyin Erdeniz’in daveti ile geldiğini aktaran Haspolat, “ “Meslek yaşamlarında daha başarılı olmaları için tecrübelerimizi kendileriyle paylaşıyoruz. Ülkemizde eğitim kurumlarıyla sanayi arasındaki pratik anlamda güçlü bağlar yok. Bu yönde çalışmalar sürüyor” dedi.

Üniversite ve Sanayi işbirliğine değinen Haspolat, “Üniversite-sanayi, şehir ilişkisi ülkemizde tam olarak gelişmedi. Bundan dolayı ilişkiler artırılmalıdır. Üniversite ve sanayi işbirliğini artırmalıyız. Evime uğramadan buraya geldim. Çünkü öğrencilere değer veriyoruz. Ülkemizin gençliği bizler açısından çok önemlidir. Genç bir ülkenin bireyleriyiz. Bundan dolayı almamız gereken çok yol var. Cenabı Allah nasip etti, yurt dışında çeşitli ülkeleri, şirketleri gördük. Bunları gördüğümüz zaman Türkiye’nin çok iyi bir durumda olmadığını gördük. O yüzden hepimizin yaşama biraz daha farklı bakması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Türkiye ekonomisinin alacağı çok yol olduğunu savunan Haspolat,  “Bunu da bizler gerçekleştireceğiz. Bu ülkenin insanları kalkındıracak. Devletimiz, ailemiz bizi bu ülkeye daha çok hizmet etmemiz için okutuyor. Bundan dolayı bizler beklentisi yüksek olan insanlarız. Bizler hem kendimiz için, hem de ülkemizi için gelecekte daha iyi şeyler bekliyorsak daha çok çalışmalıyız. İşimizi severek yapmalıyız”  şeklinde konuştu.

Yurt Müdürü Hüseyin Erdeniz, öğrencilerin geleceği açısından bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini ifade ederek Erdal Haspolat’a teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir