VALİ BEKTAŞ TARİŞ’İ AĞIRLADI

26 Kasım 2014 Çarşamba, 17:01

TARİŞ Üzüm Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Türker Vali Erdoğan Bektaş’ı ziyaret ederek 10-12 Kasım 2014 tarihlerinde Arjantin’in San Juan kentinde Arjantin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen 54.Çekirdeksiz Kuru üzüm Üretici Ülkeler Konferansı hakkında bilgi verdi.

Türker’e Vali Bektaş’ı ziyaretinde TARİŞ Genel Müdürü Yurtcan Biryol ile ARGE Müdür Yardımcısı Dr. Mübeccel Topuzoğlu da eşlik etti.

Ziyarette Vali Bektaş’a TARİŞ ve çalışmaları hakkında bilgi veren Türker Arjantin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Çekirdeksiz Kuru üzüm Üretici Ülkeler Konferansına katıldıklarını belirterek toplantı hakkında bilgi vermek istediklerini söyledi. Ege Bölgesinin en önemli ürününün üzüm olduğunu belirten Türker yaş üzümün Türkiye’nin 80 vilayetine ulaştığını ifade etti. Çekirdeksiz kuru üzüm üretiminin önemine dikkat çeken Türker, kuru üzümün ağırlıklı olarak kek sanayide ve ekmekte kullanıldığını kaydetti.  Türkiye’nin Dünya kuru üzüm fiyatını belirlediğini belirten Türker, Dünya kuru üzüm ihracatında ABD’den sonra ikinci sırada geldiğini ifade eden Türker, “ABD 200 bin ton tüketirken biz 25 bin ton civarında kuru üzüm tüketiyoruz” diye konuştu.

Vali Bektaş da kendisine yapılan ziyaretten ve verilen bilgiler nedeniyle teşekkür etti. Vali Bektaş, üzümün başkenti Manisa’da çiftçilerin büyük bölümünün geçimini bağcılıktan sağladığını belirterek kalıntısız ve kaliteli üzüm üretimine önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliğinin Ziyareti

Manisa Yunusemre ilçesi Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Zeynep Özkan ve üyeleri de Vali Erdoğan Bektaş’ı ziyaret ederek okulları ve okulun sorunları hakkında bilgi verdi.

Vali Bektaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek okul aile birliği üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Vali Bektaş, okulların sorunlarını çözerek ilin eğitim durumunu en üst seviye çıkarmak için elbirliğiyle çalışacaklarını söyledi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir