Üretici Sera Desteği’nden Memnun

20 Haziran 2017 Salı, 16:54

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi’ kapsamında üreticiye sağladığı sera desteği meyvesini vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de Selendi’de sera desteğinden faydalanan üreticilerle seralarda incelemelerde bulundu. Yüzde 75’i hibeli seralarındaki ürünlerinin ilk mahsullerini alan üreticiler Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ederek, “Cengiz Başkan, bu memleket için vazgeçilmezdir. Tarımla uğraşan vatandaşın yüzü artık gülüyor. Allah ondan razı olsun” diyerek duygularını ifade ettiler.

Manisa Büyükşehir Belediyesi kırsalda üreticiye destek olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi’ kapsamında üreticiye sağladığı yüzde 75’i hibeli sera desteği üretici ailelerin yüzünü güldürmeye başladı. Kurulan seralarda yetiştirdikleri ürünlerin ilk mahsullerini alan aileler kendi ekonomilerine olan katkılarını artırdılar. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de Selendi ilçesinde sera desteği verilen üretici ailelere ziyaret gerçekleştirdi. Genç’e Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Bircan Gençoğlu, Kırsal Hizmetler şube müdürleri, Büyükşehir Belediyesi Selendi Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kara ve yetkililer de eşlik etti. Seralarda çiftçilerle birlikte incelemede bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, üreticilerin yüzlerinin gülüyor olmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Kırsal Ekonomiye Büyük Destek

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, il genelinde kırsal kalkınmayı sağlayacak birçok proje geliştirdiklerini belirtti. Genç, “Manisa genelinde ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğinin geliştirilmesi’ kapsamında üreticiye yüzde 75’i hibeli sera desteğinde bulunuyoruz. Üreticilerimize sağladığımız destek, içinde bulundukları bölgeye de katkı sağlamış oluyor. Selendi ilçemizde 38 adet sera dağıttık. 12 adet daha dağıtacağız. İl genelinde de sera dağıtımına, üretimin süreklilik göstermesi ve projenin üreticilerden yoğun ilgi görmesi üzerine devam edilmesi yönünde karar aldık. Bugün burada üreticilerimiz ile bir araya gelerek sera desteğimizin sağlamış olduğu faydaları da yerinde görmek istedik. Üretici çok memnun, mahsullerini alıyor, ekonomilerine katkıları artıyor. Bugün burada çiftçilerimiz verdiğimiz malzemeleri başarılı bir şekilde kurarak, hasat yapmıştır. Çiftçilerimizin yüzünü güldürmek, onlara üretim sürecinde destek verebilmek bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Cengiz Başkan Sayesinde Ekonomimiz Canlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sera desteğinden faydalanan çiftçiler, “Sera kurulması çok zor ve pahalı bir sistem. Manisa Büyükşehir Belediyesi, seranın maliyetinin yüzde 75’ini kendisi alıyor. Geriye kalan miktarı da 2 taksit halinde ödüyoruz. Zaten mahsullerimizi satarak, bu maliyeti kısa zaman içerisinde çıkarmış oluyoruz. Ekipler geliyor, kurulumunu da yapıyor. Biz hayatımızda böyle bir hizmet görmedik. Cengiz Başkan ve ekibi bu vatandaş için ellerinden ne geliyorsa yapıyor. Tarımla uğraşan insanların yüzü Cengiz Başkan sayesinde yeniden gülmeye başladı. Allah razı olsun” diyerek duygularını ifade ettiler.

Genç, Savaş İle Buluştu

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı makamında da ziyaret ederek, ortaklaşa yürütülecek projeler ve yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde de bulundu.

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..