“Üniversitemizle işbirliğine hazırız”

03 Aralık 2014 Çarşamba, 12:24

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, belediye başkan yardımcıları ile birlikte CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Çelik, “Celal Bayar Üniversitesi çok daha büyüyecek, marka bir üniversite olacaktır. Üniversitemizle birlikte her zaman işbirliği içerisinde olmaya hazırız” dedi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları Ulus Kotluca, İsmail Önal, Ahmet Songüler, Jülide Çakır, Süleyman Çoban ve Basın Danışmanı Bilal Demir ile birlikte CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Gümüş, Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya, Prof. Dr. Birol Kovancılar da yer aldı. Rektör Çelebi’ye görevinde başarılar dileyen Başkan Çelik, “Çok değerli hocamız Prof. Dr. Kemal Çelebi’yi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Rabbim bu önemli görevde kendisinin yar ve yardımcısı olsun. Şüphesiz ki üniversiteler hem şehirler açısından hem de ülkemizin aydınlık yarınları açısından büyük önem arz ediyor. Celal Bayar Üniversitesi çok daha büyüyecek, marka bir üniversite olacaktır.  Manisa, üniversite birliği en güzel şekilde tesis edilecektir. Kendisinin ve ekibinin çok güzel hizmetlere imza atacağına yürekten inanıyorum. Bu bağlamda da üniversitemizle birlikte her zaman işbirliği içerisinde olmaya hazırız. Şehir, üniversite bütünleşmesinde çok güzel bir dönemi birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Bu vesile ile Celal Bayar Üniversitesi’nin kurulduğu günden bugüne, hizmet etmiş olan tüm hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Yeni dönemin hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

“CBÜ İLE ŞEHRİ BİRBİRİNE YAKINLAŞTIRACAĞIZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Kemal Çelebi ise, “Üniversiteler şehirde her türlü gelişmenin öncülüğünü yapacak bir kurum olarak görülüyor. Üniversitenin insanlığa sunacağı katkılar var ama önce bulunduğu çevreye hizmet etmesi gerekiyor. Şimdiye kadar üniversite ile çevre arasındaki bu ilişkileri arzu edilen seviyede kuramadık. Bu sorumluluk hepimizin. İnşallah bundan sonra iyi niyetle, samimiyetle üniversiteyle şehri birbirine yakınlaştıracağız. Ömer Faruk kardeşimi eskiden bu yana tanıyorum. Geçmişe dayalı bir hukukumuz var. Kendisi  Manisa’ya hizmet noktasında birikime sahip Manisa sevdalısı. Belediyelerimizle işbirliği içerisinde olarak Manisa’ya güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Sayın başkanımın her türlü desteği vereceğine de eminim” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir