TÜRKMENLERE YAZICIOĞLU ANISINA YARDIM TIR’I

07 Nisan 2016 Perşembe, 17:11

İHH Manisa İnsani Yardım Vakfı Derneği ve Şehzadeler Belediyesi tarafından Suriye’de mücadele eden Bayırbucak Türkmenleri için Büyük Birlik Partisi’nin merhum Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu anısına yardım TIR’ı gönderildi.
Suriye’de zor şartlar altında varoluş mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenleri için İHH Manisa İnsani Yardım Derneği ve Şehzadeler Belediyesi tarafından Büyük Birlik Partisi’nin merhum Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu anısına yardım TIR’ı gönderildi. Gönderilen yardım TIR’ında 400 çuval un, 750 çuval kuru gıda, sıvı yağ, 500 adet battaniye bulunuyor. Yardım malzemelerinin toplam bedeli ise yaklaşık 100 bin lira. Yardım TIR’ı önce Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gönderilecek, ardından tampon bölgeden geçerek Bayırbucak Türkmenleri’ne ulaştırılacak.

DUALARLA UĞURLANDI
Bayırbucak Türkmenleri için Büyük Birlik Partisi’nin merhum Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu anısına gönderilecek yardım TIR’ı Manisa 19 Mayıs Stadı’ndan dualarla uğurlandı. Uğurlama törenine Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, İHH Manisa İnsani Yardım Derneği Başkanı Necmettin Okumuş ve İHH gönüllüleri katıldı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İHH Manisa İnsani Yardım Derneği Başkanı Necmettin Okumuş, “Manisa Bayırbucak Bölgesi’ndeki Türkmen Dağı’na olan hassasiyetini uzun zamandan beri gösterdi. Bu Manisa’dan gönderilen 35’inci TIR. Manisa yardım severliğini çok güzel gösterdi. Bütün Manisa halkına teşekkür ediyoruz. Yardımlarımız devam edecek. Tek temennimiz bu zulümler olmasın, kimsenin de yardıma ihtiyacı olmasın. Ama görünen o ki bunlar olacak. Artarak devam edecek gibi gözüküyor. İnşallah Suriye’deki zulüm son bulur. Kardeşlerimiz, yurttaşlarımızın gördüğü zulüm bitsin” dedi.
Yardımın gönderildiği günün Regaip Kandili olduğunu hatırlatan Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise “Böylesine hayırlı ve güzel bir günde hayırlı bir çalışmaya imza atıyoruz. Manisa’dan 35. TIR’ımızı Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize ulaştırmak için İHH birlikte gönderiyoruz. Bu yardım kampanyasının farklı bir önemi var. Türkiye’de herkesimin takdirini kazanmış, merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu anısına düzenlendi bu kampanya. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Manisalılar nerede muhtaç varsa, onun yardımına koşuyor. Manisa’dan sadece Bayırbucak Türkmenleri’ne 35 TIR gönderilmiş olması bizler adına sevindirici bir gelişmedir. İçerisinde bulunduğumuz bu mübarek günde yeryüzünde kan ve gözyaşı dinsin. Zalimler artık zulüm yapamaz hale gelsin” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Yiğitbaş Veli Camii İmamı Murat Emgener tarafından dua okundu. Yardım TIR’ı dualar eşliğinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gönderildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir