TÜRK BÜRO SEN’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

17 Nisan 2015 Cuma, 01:09

Türk Büro Sen tarafından yapılan yazılı açıklama ile ilgili şu ifadelere yer verildi

Bilindiği üzere 15 mayıs Kamu çalışanları Sendikalarının yetki sürecinin belirleneceği tarihtir. Üye çoğunluğu ile Yetkiyi alan sendikanın toplu sözleşme masasına Devlet memurları adına oturacağıda bilinmektedir.

Türk Büro Sen Manisa İl temsilciliği olarak Manisa ilinde ki sendikal çalışmalarımız da gördük ki, gidilen her kurumda Sendikamıza karşı gösterilen ilgi teveccüh, inanç, artmış ve ilkeli ve samimi duruşumuza katılımlar hızlanmış, bir aile olabilmenin gururu ve onurunu bu süreçte hep beraber yaşamış bulunmaktayız.

Devlet memurlarının özlük haklarının masa başında kaybedilmesi için değil var olan haklarımıza artılar katarak, kazanabilmek için  gece gündüz demeden ilklerimizi, çalışmalarımızı, bu kutlu mücadeleyi anlattık, anlattıkça anlaşıldık, anlaşıldıkça büyüdük. Diğer taraftan sendikal haklar yerine vaat vermeyi ve bu şekilde büyümeyi kendine ilke edinen Manisa da ki Malum sendika yetkililerini  bu büyüme rahatsız etmiş olmalı ki sendikamıza üye olan ve yahut kendilerinden ayrılan kamu görevlilerini gerek telefon ile gerek aracılar gerekse de yetkililer vasıtası ile sindirme politikası uygulamaya başladıkları, kamu çalışanlarını yer değiştirme ve benzeri yaptırımlar ile sindirmeye çalıştıkları yerinde gözlemlenmiş ve anlaşılmıştır.

Buradan tüm kamuoyuna duyurulur. Kamu çalışanları sendikalarının öncelikli amacı Kamu çalışanlarının kamusal menfaati, özlük hakları, ve geleceğe dair kaygıların ortadan kalkması için mücadele olmalıdır. Mobbing uygulama,  adam kayırma, ötekileştirme, ayrıştırma, atama merci olma, taşeron alımlarında istihdam bürosu gibi hareket etmek olmamalıdır. Kalpleri kırarak  değil, zorlayarak hiç değil, baskı kurarak korkutarak değil, gönül kazanarak hak’kı gözetmeli, kişinin hakkını teslim etmelidir. Kısacası vaat vererek ve sizden karşılık beklenilmemelidir.

Nitekim Yüce Allah (c.c.) Yasin Suresi 21. Ayetinde şöyle buyuruyor. “ “Sizden hiçbir ücret istemeyenlere uyun. Onlar doğru yoldadırlar.”  Ve yine Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Buhari ve Muslim den rivayet edilen hadisinde “ Birbirinizi kıskanmayınız, birbirinize kin tutmayınız, birbirinize çirkin sözler söylemeyiniz, birbirinize sırtlarınızı dönmeyiniz, kiminiz kiminizi arkasından çekiştirmesin. Allah´ın kulları kardeşler olunuz.” Buyuruyor.  Bu vesile ile de içerisinde bulunduğumuz kutlu doğum haftası münasebeti ile de Tüm İslam Alemi’nin Kutlu Doğum Haftası’nı kutlar, ayrışmanın değil birlikte  olmanın zamanıdır diyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.