TSE İl Temsilcisi İsmail Ünlü’den Manisa TSO’ya ziyaret

14 Ekim 2014 Salı, 13:33

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) İl Temsilcisi İsmail Ünlü ve Ege Bölge Laboratuvarları Müdürü Şahap Gürler Paşa, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. 14 Ekim Dünya Standardları günü ve Türk Standardları Enstitüsü Haftası nedeniyle gerçekleşen ziyarette Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun ve Başkan Danışmanı Güvenç Özer ile bir araya gelen Ünlü, Standardizasyon faaliyetlerinin önemine ve faydalarına dikkat çekmek üzere 14 Ekim’in “Dünya Standartlar Günü” olarak kutlandığını belirterek, “Dönemin Türk Standardları Enstitüsü Başkanı olan Faruk Sunter’in Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı Genel Kurulu’na sunduğu teklifle tüm dünyada ‘Dünya Standartlar Günü’nün kutlanmasına karar verilmiştir. 1970 yılından bu yana her yıl Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO), Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) ve Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) ortak yayınladıkları mesajla 14 Ekim Dünya Standartlar Günü’nü kutlamaktadır. Ortak mesajın bu yılki teması ‘Standartlar, herkese eşit fırsatlar sunar’ başlığıdır. Bu kapsamda biz de, 1954 yılında doğduğumuz yer olan TOBB’un Manisa’daki en büyük kuruluşu Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı bu önemli günümüzde ziyaret etmek istedik. Hafta boyunca gerçekleştireceğimiz etkinliklerle, standardizasyon faaliyetlerinin önemine ve faydalarına dikkat çekeceğiz’ dedi.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun, Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi hedefleyen Türkiye’nin standardizasyon alanında dünya devleriyle aynı kulvarda olması için TSE’nin çok önemli bir kurum olduğunu söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Coşkun, 14 Ekim Dünya Standardları günü ve Türk Standardları Enstitüsü Haftası’nı kutladı.
Ziyaretin sonunda Türk Standardları Enstitüsü (TSE) İl Temsilcisi İsmail Ünlü ve Ege Bölge Laboratuvarları Müdürü Şahap Gürler Paşa, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun’a bugünkü manada Dünyada ilk standardı hazırlatan ve uygulatan 2.Sultan Bayazıd Han’ın rölyefini takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir