Trabzon’dan Soma’ya Destek

19 Eylül 2014 Cuma, 10:29

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Türkiye İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi tarafından madenci aileleri için toplanan para yardımını, aileleri ziyaret ederek teslim etti. Acılı ailelere sabır dileklerini ileten Memiş, bu acıların tekrar yaşanmaması noktasında temennilerde bulundu.
Soma’da Mayıs ayında yaşanan maden faciasının ardından hayatını kaybeden maden şehitlerinin ailelerine Trabzon’dan destek geldi. Bu çerçevede acılı aileleri ziyaret eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Türkiye İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi tarafından toplanan para yardımlarını ailelere teslim etti. Memiş’e yaptığı ziyaretlerde Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Emine Müge Kuğu ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci ile birlikte Büyükşehir Soma Koordinatörü Salih Oğuz Belgül’de eşlik etti. Memiş, Soma’ya yaptığı ziyarette maden şehitleri Ahmet Ali Arslan, Ercan Cezeli, Ramazan Yıldız, İsmail Aslan ve Ferhat Tokgöz’ün ailelerine başsağlığı dileğinde bulunurken, bu acıların tekrar yaşanmaması noktasında temennilerde bulundu.
Duygulu Anlar Yaşandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş’in maden şehitlerinin ailelerine yaptığı ziyaretlerde duygu dolu anlar yaşandı. Memiş, ilk ziyaretini maden faciasında hayatını kaybeden Ferhat Tokgöz’ün, Soma Atatürk İlköğretim Okulu’nda ana sınıfı öğretmenliği yapan eşi Hidayet Tokgöz’e yaptı. Burada maden şehidinin 3 yaşındaki oğlu Selim’in mehter takımına ilgisini öğrenen Memiş, kendisine mehter kıyafeti sözü verdi.

Aileler İlgisizlikten Yakındı

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, daha sonra maden şehitleri Ahmet Ali Arslan, Ercan Cezeli, Ramazan Yıldız ve İsmail Aslan’ın ailelerini tek tek ziyaret etti. Ziyaretlerde aileler ilgisizlikten yakınırken, eşini, evladını kaybeden ailelerin durumu yürek sızlattı.

Bu Acı Hepimizin

Soma’da yaşanan üzücü olayın tarif edilemez olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, “Bu acıyı ülke olarak hepimiz yaşadık. Bu acı hepimizin. Tabi bu olayın ardından ailelerimize destek amacıyla birçok kampanya başlatıldı. Bu çerçevede Türkiye İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi’de ailelerimize destek olmak amacıyla bir miktar para gönderdi. Bu maddi yardımın dağıtımı noktasında da bizi vekil kıldılar. Bu nedenle Türkiye İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Mustafa Yaylalı Bey’e buradaki aileler adına teşekkür ediyorum. İnşallah Allah böyle acıları bizlere bir daha yaşatmaz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir