Tanrıverdi Çelik ve Tonguç Mahalle Kahvaltısında Buluştu

29 Eylül 2014 Pazartesi, 13:24

“Büyükşehir 6 ayı heba etmiştir”
“İlçe belediye başkanlarımızın arkasındayız”
AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Göktaşlı Mahallesi sakinleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Tanrıverdi, “Manisa’ya yapılacak her türlü hizmette, büyükşehirin ihmal ettiği, dikkate almadığı her konuda ilçe belediye başkanlarımızın arkasındayız” dedi.
Her hafta farklı bir mahallede vatandaşların kahvaltı sofrasına konuk olan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu kez AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ile birlikte Göktaşlı Mahallesi’ndeydi. Göktaşlı Mahalle Başkanı Enver Çalışkan tarafından organize edilen kahvaltıya AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, parti yöneticileri ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Her hafta en az iki mahallede düzenlenen kahvaltılarda mahalle sakinleriyle bir araya geldiklerini ifade eden Tonguç, “Bu tür toplantılar oldukça verimli geçiyor. Biz yarın seçim varmış gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizlerle birlikte olduğunu, lokmanızı paylaştığınız için teşekkür ediyoruz” dedi.

“SAĞLIKLI BİR YEREL YÖNETİCİLİK İÇİN ARANIZDAYIZ”
Mahallelerde düzenlenen kahvaltıları vatandaşla sağlıklı iletişim açısından önemsediklerini belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bütün mahallelerimizi karış karış dolaşıyoruz. Mesaimiz sabah erken saatlerde başlıyor, gece yarılarına kadar devam ediyor. Bu noktada bizlere destek olan teşkilat başkanlarımıza ve üyelerimize, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Özellikle Sayın Hüseyin Tanrıverdi’ye, Şehzadeler’e yapacağımız her türlü yatırımla ilgili bakanlıklar nezdinde destek olduğu için halkım adına teşekkür ediyorum. Her şey daha güzel bir Şehzadeler için. Biz insana hizmeti şerefli bir görev olarak kabul ediyoruz. Bu yolda da yürüyoruz. Hemen hemen her sabah bir sokakta bir mahallede esnafımızla hemşerilerimizle bir aradayız. Sorunları yerinde görüyoruz, çözüm yolları üzerinde fikir alışverişinde buluyoruz. Sağlıklı bir yerel yöneticilik açısından son derece önemli bir davranış olduğunu düşünüyoruz. Bundan sonra da bu tür toplantılarımıza devam edeceğiz. Katılımlarından dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN ARKASINDAYIZ”
AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ise, “Belediye başkanımız ve ilçe başkanımız çalışmalarını birlik içerisinde sürdürmektedir. Yerelde çözülmesi gereken varsa yerelde, genelde çözülmesi gereken konuları da Ankara’ya taşıyorlar. İnsanlarımızın mutluluğu, huzuru için gereken gayreti gösteriyorlar. Bu çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Şehzadeler’de ve Yunusemre’de yaşayan hemşerilerimiz iyi ki AK Partili bir belediye başkanı seçtiler. Keşke büyükşehir belediye başkanını da seçebilmiş olsaydık, Manisa’yı daha modern daha yaşanabilir bir hale kavuşturmuş olsaydık. Yerelde ilçe belediyemizin yaptığı hizmetler hemşehrilerimizin ihtiyacını karşılayacaktır. Bu anlamda büyükşehirin ihmal ettiği, hatta dikkate almadığı konularda ilçe belediye başkanlarımızın arkasındayız” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR 6 AYI HEBA ETMİŞTİR”
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü eleştirerek sözlerine devam eden Tanrıverdi şunları söyledi; “30 Mart’ın üzerinden 6 ay geçti. 3-4 gündür buradayım ancak gördüğüm kadarıyla büyükşehir belediyesi bu 6 ayı heba etmiştir. İnşallah bundan sonrası için hız verirler. Özellikle katı atık meselesini, atık su meselesini il bazında çözmemiz lazım. Sosyal donatı alanlarımızı geliştirmemiz lazım. Dolayısıyla büyükşehir bu yönde ciddi adım atmalı. Bu noktada bize ihtiyaç duyduğunda talebi neyse yaparız. Çünkü biz hemşehrilerimizi düşünüyoruz. Kesinlikle bu noktada hizmetin önüne engel olmayız. Daha çok hizmetin yapılması için de onları gayretlendirmeye çalışırız. AK Parti olarak, Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi olarak ve yerelde Şehzadeler Belediye Başkanımız olarak kesinlikle hizmetlerin önünde engel değiliz. Meclisimiz göreve başlar başlamaz ne istedilerse verdik. Hatta gelir gelmez 180 milyon borçlanma talep ettiler benim arkadaşlarım verdi. Bu hizmete teşvik etmektir. Ama oynamasını bilmeyen gelin ya yerim dar ya da yenim dar der. Bu kadar borçlanma imkanlarına da sahip oldu. Elinde paraları olduğu halde, AK Parti hizmeti engelliyor diye bir söz sarfediliyorsa; bu iftiradan başka bir şey değildir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir