TALAT: KIBRIS SORUNU BİR DÜNYA SORUNUDUR

22 Aralık 2014 Pazartesi, 11:31

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs’ın ne sadece Türkiye’nin, ne Yunanistan’ın, ne de Rum kesiminin sorunu olmadığını belirterek, “Kıbrıs sorunu bir dünya sorunu olmuştur” dedi.

Akhisar Genç İşadamları Derneği’nin (AKGİAD) davetlisi olarak konferans vermek üzere Manisa’nın Akhisar İlçesi’ne gelen KKTC’nin ikinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve eşi Oya Talat ziyaretinin ilk gününde, müze ve ve örenyerlerini gezdi. Restore edilen Tarihi Kasaphane’de Zeytin- Zeytinyağı Butik Müzesi, Akhisar Müzesi, Tepe Mezarı’ndaki tarihi kalıntıları inceleyen Talat, Tepe Mezarı’ndaki kalıntıları ziyareti sırasında kısa bir açıklama yaptı. Yarın Hüsnü Kahraman Kültür Parkı içinde Gölet Büyük Salon’daki konferansında değineceği konu hakkında bilgi veren Talat, Kıbrıs’ın ne sadece Türkiye’nin, ne Yunanistan’ın, ne KKTC ne de Rum kesiminin sorunu olmadığını belirtti. Mehmet Ali Talat, “Kıbrıs sorunu bir dünya sorunu olmuştur” diye konuştu.

Talat çifti, öğle yemeğini Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun restoranı Tavvuk’ta yedi.

Yarın da bir dizi temasta bulunacak olan Talat, akşam da ‘Tarih Perspektifinde Türkiye-Kıbrıs İlişkileri’ konulu konferans verecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir