‘SU TASARRUFU EĞİTİM PROJESİ’ DEVAM EDİYOR

23 Mart 2016 Çarşamba, 21:29

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, ‘Su Tasarrufu Eğitim Projesi’ kapsamında Çağatay Uluçay İlkokulu ve ODTÜ Ülkem Koleji’nde seminer düzenledi.
MASKİ çocuklara suyun önemini anlatmak için başladığı eğitim seminerlerine Cemal Ergün İlkokulu’ndan sonra, Çağatay Uluçay İlkokulu ve ODTÜ Ülkem Koleji öğrencileri ile devam etti. Suyun kullanımı konusunda öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla başlatılan proje hakkında sunumu gerçekleştiren Yüksek Kimyager Arzu Sezer, “Suyu bilinçli olarak, israf etmeden kullanmamız gerektiğini anlatan seminerlerimiz Manisa’daki bütün ilkokulları kapsayacak” dedi. Sezer, suyun hayatımızdaki yeri ve su olmazsa neler olacağına ilişkin bilgileri öğrencilerle paylaştı. Sunumu gerçekleştiren bir diğer isim olan Biyolog Zeynep Öztozlu, “Dünya üzerindeki suyun sadece yüzde 1’lik kısmı kullanılabilir durumda. Geri kalan su ya buzullarda ya da tuzlu su olarak bulunmakta. Bu yüzden, su kullanımı konusunda öğrencilerimizi bilgilendirmek istiyoruz” dedi.
Daha önce gerçekleştirilen seminerlerde olduğu gibi öğrencilere su tasarrufunu anlatan hediyeler verildi.
“ÖĞRENCİLERİMİZİ BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
MASKİ, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı A. Ulvi Kaynak, “Dünyadaki suyun sadece yüzde 1’ini kullanabilmekteyiz. Biliminsanları gelecek yıllarda kullanılabilir su yüzünden savaşlar çıkabileceğini söylemekte. Bu yüzden biz MASKİ olarak öğrencilerimizi bilinçlendirmek için çalışıyoruz. Eminim ki öğrencilerde seminerlerde öğrendiklerini evlerinde ebeveynlerine aktaracaklardır. Bizim amacımız bizden sonraki nesillerin su kaynaklarının kıt olduğu bir dönemle yüz yüze kalmasını önlemek” açıklamasını yaptı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir