Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Soma’ya ‘Atatürk Çocuk Kütüphanesi’ açıldı

31 Ekim 2016 Pazartesi, 13:25

MANİSA’nın Soma ilçesindeki Soma Çocuk Gelişim Merkezi’ne 7 bin kitap bağışlayan Cafe Dentist grubu üyeleri ‘Atatürk Çocuk Kütüphanesi’nin açılışını yaptı.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Merkezi öncülüğünde kurulan Soma Çocuk Gelişim Merkezi, 2 yıl Kız Meslek Lisesi altında bulunan boş arazide hizmet verdikten sonra yeni yerine taşındı. 13 Mayıs 2014 tarihindeki maden faciasından sonra ilçede yaşayan çocuklara eğitim veren merkeze Çanakkale’deki bir grup diş hekiminden oluşan hayırsever Cafe Dentist grubu üyeleri de destek verdi. Grup üyeleri merkeze 7 bin kitap bağışlayarak ‘Atatürk Çocuk Kütüphanesi’ni açtı.

Kütüphanenin her türlü ihtiyacını ve kitapları da temin eden Cafe Dentist grubu üyeleri adına konuşan Umut Özer, Facebook üzerinden kurulmuş bir gönüllü topluluğu olduklarını belirterek “Gönülleri iyilikle dolu birçok yürekli insan bir araya geldi. Okumanın öneminin farkında, ufku, benliği geniş çocuklar yetişsin diye Soma Çocuk Gelişim Merkezi’ne ve Somalı çocuklara yaklaşık 7 bin kitap hediye ettik. Atatürk Çocuk Kütüphanesi’nin açılışına vesile olmaktan büyük onur duyuyoruz” dedi. Çocuk Gelişim Merkezi Müdürü Selami Özdemir ise’Atatürk Çocuk Kütüphanesi’nin çocukların gelimine büyük katkı sağlayacağını söyleyerek destek veren herkese teşekkür etti.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir