Soma Maden Şehitliği Anıtına Maden İhracatçılarından Destek

28 Kasım 2014 Cuma, 16:15

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu’nu makamında konuk etti. Kahyaoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Soma’da yapmayı planladığı Maden Şehitliği Anıtı’na destek olmak istediklerini belirterek, “Ölen işçi kardeşlerimiz bizim meslektaşlarımız olduğu için bu projenin içerisinde yer almak istiyoruz” dedi.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu, Birlik Denetim Kurulu Üyesi Yakup Kadri Sürmen ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş’i ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Emine Müge Kuğu’da yer aldı. Soma’da yaşanan facianın kendilerini de derinden yaraladığını ifade eden Kahyaoğlu, “Soma’da yaşanan maden faciasının ardından, Soma Belediye Başkanı ile görüşmelerimiz oldu. Bir ay sonrada ziyaretine gittik. Buradaki yapılacak anıt projesinin içerisinde yer almak istediğimizi söyledik. Biz bu projeye siyasi olarak bakmıyoruz. Bizim tek siyasetimiz madenciliktir. Burada yapılacak çalışma 301 maden şehidimiz anısına yapılacak bir çalışma olacaktır” diye konuştu. Büyükşehir Genel Sekreteri Halil Memiş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Konuya sizinle aynı hassasiyette yaklaşıyoruz.  Biz bu projeye toplumun tüm kesimlerini dâhil ederek, hayatını kaybeden işçilerimize olan vefamızı göstermek istiyoruz. Bugüne kadar tarafları bekleyelim ve herkesi dâhil ederek projeyi başlatalım istedik. Bu nedenle biraz gecikme oldu. Biz şu anda ihale sürecini başlattık” diye konuştu.

Destek Olmak İsteyenler Projeye Dâhil Olabilir

İhale süreci başlamış olmasına rağmen, projeye destek vermek isteyenlerin katkı verebileceğini ifade eden Memiş, “Tabi bu projeyi kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve şahsım başta olmak üzere bu projeye emek verenler adına sizlere vereceğiniz destekler için teşekkür ediyorum” dedi.

Müteahhitler Birliği’de Destek Veriyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği ile yapılan görüşmede, Türkiye Müteahhitler Birliği ile de irtibata geçildiğini belirterek, “Bize projede yer almak istediklerini söylediler.  Türkiye Müteahhitler Birliği’de projeye destek verecek. En kısa zamanda projeyi tamamlamak istiyoruz” dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir