SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN TOKİ TALEBİ

20 Kasım 2014 Perşembe, 17:03

Manisalılar Platformu üyeleri Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti.

Dönem Başkanlığını Yüksel Ülker’in yaptığı Manisalılar Platformu ile Yunusemre Kent Konseyi üyeleri Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi’yi ziyaret ederek taleplerini dile getirdiler.

YUNUSEMRE BELEDİYESİ PROJELER ÜRETİYOR

Yunusemre Belediyesi’nin kısa sürede çok önemli projelere imza attığını ifade eden Manisalılar Platformu Dönem Sözcüsü Yüksel Ülker, “Sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilk 7 ayda adınızdan söz ettirdiniz. Bu projelerden bir tanesi de hiç şüphesiz Toplu Konut İdaresi Başkanlığıyla müşterek yürüttüğünüz konut hamlesidir. Manisa’da ciddi bir konut sıkıntısı var. Bu sıkıntıyı sivil toplum kuruluşları da fazlasıyla hissediyor. Bu nedenle platforma üye olan sivil toplum kuruluşları olarak sizden TOKİ’yle işbirliği kapsamında konut talep ediyoruz. Ayrıca beraber proje üretme noktasında işbirliğine hazır olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.” dedi.

Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan ise Başkan Mehmet Çerçi’nin Kent Konseyi’ne büyük destek verdiğini belirtti. Arslan, “Kent Konseyi olarak yeni faaliyetler planlıyoruz. Belediyenin gerçekleştireceği hizmetlere katkı sağlamak amacındayız. Bunu yaparken sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği halinde olacağız.”diye konuştu.

Sivil toplum örgütlerini önemsediklerini belirten Başkan Çerçi ise ziyaretten olayı Manisalılar Platformu üyelerine ve Kent Konseyi’ne teşekkür etti. Talepleri not alan Çerçi, bu konuda prosedür ve imkanlar doğrultusunda elinden geleni yapacağını ifade etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir