ŞEKAME Yürütme Kurulu Belli Oldu

21 Kasım 2014 Cuma, 12:36

Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi (ŞEKAME) yürütme kurulu belirlendi. Geçtiğimiz akşam yapılan genel kurulda Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi kadın meclisi yürütme kurulu üyeliklerine yapılan seçimle Şule Uygur, Mesude Şen, Sevinç Tepekaya, Tülin Kudak ve Mehtap Şirin seçildi.

Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi binasında yapılan genel kurulda Kadın Meclisi yürütme kurulu üyeleri ve çalışma komisyonları seçimleri yapıldı. Yapılan genel kurul toplantısına Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Nejat Arusan, Kadın Meclisi Başkanı Seher Taydaş, Gençlik Meclisi Başkanı İbrahim Özkemerli, Belediye Başkan Danışmanı Mustafa Pala ve kadın meclisi üyeleri katıldı. Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi olarak 7 Temmuz’da göreve başladıklarını ifade eden Kent Konseyi Başkanı Nejat Arusan “ Göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun bir çalışma içerisine girdik. Kent Konseyi üyelerimiz ile 15 günde bir toplantı yapıyoruz. Yaptığımız çalışmaların başında şuan Kent Konseyini tamamıyla kurup çalışır hale getirmektir. Bunu için şuanda Kadın Meclisi, gençlik meclisi, çocuk ve engelli meclisini kurma çalışmalarımız devam ediyor. Yaptığımız bu çalışmalarda en büyük hedefimiz Şehzadeler ilçesinde yaşayan herkesi büyük bir aileye dönüştürmek. Bu meclislerde herkes kendini göre bilmeli. Şuan halkımızın arasında Kent konseyi çok fazla bilinmeyen bir kuruluş. Ancak ileride Kent konseylerinin çok önemli işlere imza atacağına inanıyorum” dedi.

“FATİH’İN BİNASINDA GÖREV YAPMAK BÜYÜK BİR ŞEREF”

            Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyinin çok önemli bir binada görev yaptığını ifade eden Arusan “ Kent Konseyi olarak şuan gerçekten tarihe tanıklık etmiş olan bir binada görev yapıyoruz. İstanbul’u fetheden Fatih’in kaldığı bu tarihi binada görev yapmak bizler için büyük bir şeref. Bizlere bu binayı uygun gören Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra yapılan seçimlerde Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi (ŞEKAME) yürütme kurulu üyeliklerine Şule Uygur, Mesude Şen, Sevinç Tepekaya, Tülin Kudak ve Mehtap Şirin seçildi. Yürütme kurulunun belirlenmesinin ardından Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi (ŞEKAME) Sağlık, Eğitim, Kültür Sanat ve Girişimcilik çalışma gruplarında görev alacak Kadın Meclis üyeleri belirlendi..

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir