Şehzadeler Kent Konseyi tarihi binada hizmete başladı

06 Kasım 2014 Perşembe, 11:53

Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi, daha önce Kızılay tarafından kullanılan tarihi binada ilk toplantısını gerçekleştirdi. Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Nejat Arusan, “Yeni binamızda hayırlı hizmetler üreteceğiz. Böyle tarihi bir binayı Manisa’mıza kazandırdığı için Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ediyorum” dedi.

Temmuz ayında oluşturulan Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi, Kızılay’ın eski binasında hizmet vermeye başladı. Konsey yeni hizmet binasında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Nejat Arusan başkanlığında gerçekleştirilen toplantının gündeminde kültür festivali tarihi ve inovasyon yarışması, şartnamesi, kadın meclisi genel kurul tarihi yer aldı. Toplantı öncesinde kent konseyinin çalışmaları hakkında bilgiler veren Arusan, “Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyini 7 Temmuz tarihinde yapmış olduğumuz olağan genel kurulda oluşturduk. O günden bu yana iki haftada bir toplantılarımızı icra ediyoruz. Bu geçen süre içerisinde kadınlar meclisi ve gençlik meclisimizi oluşturduk. Önümüzde çiftçi meclisi, engelliler meclisi, esnaf meclisi, şehir düşünce merkezi, çocuk meclisi, tecrübeli hemşehriler meclisi, mahalle kurulları ve muhtarlar meclisi gibi kurulların oluşumunu tamamlayacağız. Daha sonra meclis olarak oluşturduğumuz bu kurulların genel kurullarını birlikte yapacağız. Kent konseyi kanun gereği Ocak ve Eylül ayında olmak üzere senede iki defa genel kurul yapıyor. Biz Temmuz ayında başladığımız için 2015 Ocak ayında ikinci olağan genel kurulumuzu yapacağız” diye konuştu.

KONSEYDEN BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek sözlerine devam eden Arusan, “Kent konseyi 2005’de çıkarılan belediye yasası çerçevesinde vücut bulan demokratik bir kurum. Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi olarak bu binada ilk kez toplanıyoruz. Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e böyle tarihi bir binayı bize ve Manisa’mıza kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum. Yeni hizmet binamız hepimiz için hayırlı olsun. Burada hayırlı hizmetler üreteceğiz. Çok katılımlı bir demokratik oluşum yapmaya gayret göstereceğiz. Tarihi bir binadayız. Şehzadeler Belediyemizin de en önemli hususlarından bir tanesi de tarih. Burası eski Fatih’in kulesi. Şehzadeler ilçemize değerli katkılar sunacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir