ŞEHZADELER BELEDİYESİ’NDEN YUNUSEMRE ZABITASI’NA DESTEK ZİYARETİ

16 Aralık 2014 Salı, 14:49

Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal ve Zabıta Müdürü İsmail Çiftçi, seyyar satıcılara yönelik görevini yaparken bıçaklı saldırı sonucu yaralanan Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar ve ekibine destek ziyaretinde bulundu.  Ziyarette Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya da yer aldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, zabıta ekiplerine sahada ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştıklarını belirterek, “Tabi ki bu olay üzücü oldu. Türkiye’nin değişik illerinde böyle üzücü olaylar yaşanmakta. Zabıta olmasa düzenli şehir merkezleri olmaz. Toplumu düzene sokmaya çalışan zabıtadır. Ama maalesef bazen böyle üzücü olaylar oluyor. Bugünlerde birlik ve beraberlik çok önemlidir” diye konuştu.

İstenmedikleri çirkin bir olayın yaşandığını dile getiren Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, “Maddi ve manevi bizleri de çok üzdü en az sizin kadar. Biliyoruz ki zabıta belediyelerde şehirde yaşayan insanların huzurunu rahatını temin etmek için çok zor şartlarda çalışan bir kurum. Hakikaten insanların çok zor belki de çözülmeyecek problemlerle zabıta karşı karşıya geliyor. İfade ettiğimiz gibi zabıtanın herhangi bir silahı yo,  başka yaptırımı yok. Tamamen insani duygular noktasında bütünleşen bir kurum. Bu kurumu şehirde insanlar tarafından bilinmeli. Zabıtanın sadece ve sadece insanlara hizmet etmek için çalıştıkları bilinmeli. İnşallah bundan sonra böyle haberler almayız” ifadelerini kullandı.

“TAMAMEN SAVUNMASIZ OLARAK GÖREV YAPIYORUZ”

Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Çiftçi ziyarette yaptığı konuşmada, “Tamamen savunmasız olarak görev yapıyoruz. Bütün her şeyimiz kalem ve tutanaklarımız bunun dışında başka bir şeyimiz yok. Böyle durumda kalmak zor. Geçmiş olsun ve Allah bir daha yaşatmasın” dedi.

Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi olarak 2 kardeş belediye olduklarını ifade eden Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, “Zabıta müdürlükleri olarak her zaman birbirimize destek olan birimleriz. Başımızdan böyle tatsız bir olay geçti. Ama bize buraya gelip desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Biz tabi ki Belediyelerin kolluk gücüyüz ve elimizden geldiği kadar bu kolluk görevini, gücünü en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Fakat bazen seyyar satıcıların saldırılarına da maruz kalabiliyoruz. Bu çerçevede bizim de pazar günü yapmış olduğumuz denetimlerde seyyar satıcılar tarafından bıçaklı saldırı gerçekleşti. Tabi ki biz bundan dolayı son derece üzüntü duyduk. Elimizden gelen her ne varsa biz de karşı savunmada bulunmak zorunda kaldık. Bu bazen iyi tepkilere bazen de kötü tepkilere karşı karşıya gelebiliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir