Şehzadeler Belediyesi Meclis üyeleri Afyon’da Buluştu

09 Kasım 2014 Pazar, 18:29

Şehzadeler için ortak akılla çalışacağız

Şehzadeler Belediyesi meclis üyeleri hafta sonu Afyonkarahisar’ da düzenlenen koordinasyon toplantısında bir araya geldi. AK Parti MHP ve CHP’ li meclis üyelerinin aileleriyle katıldığı toplantıda konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler için birlik ve beraberlik içerisinde ortak aklı hayata geçirerek hemşerilerimize hizmet edeceğiz” dedi.

Afyonkarahisar İkbal Otel’de yapılan eğitim kampına Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili İbrahim Onaylı, MHP Grup Başkanvekili Ziya Elmalı, CHP Grup Başkanvekili Hüseyin Erkenci, Belediye Meclis üyeleri, başkan yardımcıları aileleri ile birlikte katıldılar. Manisa’nın tanınmış eğitimcilerinden olan iletişim uzmanı Canten Kaya, CBÜ Öğretim görevlisi ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör’ün yaptığı sunumlar Belediye Meclis üyeleri tarafından ilgiyle izlendi.

“Hepimizin Ortak Amacı Şehrimize Hizmet”

Yapılan bu eğitim çalışmasının belediyenin kuruluş süreci nedeniyle biraz geç kaldığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu tür çalışmaların sürekli yapılacağını kaydetti. Şehzadeler Belediye Meclis üyelerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Çelik “Öncelikle bu toplantımıza katılan tüm meclis üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu eğitim çalışmamızı belki çok daha önceden yapmış olmamız gerekirdi. Ancak sıfırdan kurulan bir belediye olduğumuz için kuruluş çalışmalarımızın çok yoğun olması nedeniyle ancak bu güne nasip oldu. Elinizi taşın altına koyup şehrimizin yönetiminde görev aldığınız için çok teşekkür ediyorum. Hepimizin gayesi bir… Partilerimiz, siyasi görüşlerimiz farklı olabilir. Dünya görüşlerimiz farklı olabilir. Zaten herkesin aynı şeyi düşünmesi mümkün değil. Aynı partide siyaset yaptığımızı arkadaşlarımız bile birçok konuda farklı görüşlere sahip olabiliyorlar. Ama hepimizin ortak amacı Şehzadelere,  Manisa’ya, bulunduğumuz şehre hizmet edebilmektir. Bu idealle hepimiz bu yollara girdik ve bu idealin neticesinde de bu gün bir aradayız” dedi.

 

“Belediyecilik Fedakârlık Gerektiren Bir İştir”

Siyaset ve Belediyeciliğin büyük fedakârlıklar gerektiren bir iş olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Belediye Meclis üyelerinin eş ve çocuklarına sabırlarından dolayı teşekkür etti. En büyük fedakârlığın aileler tarafından yapıldığını vurgulayan Başkan Çelik “Bu noktada eşlerimizin ve çocuklarımızın bizlerin üzerinde hakları var.  Çünkü bu işler fedakârlık gerektiren işler. Zamanınızdan, işinizden, ailenizden fedakârlıklar yaparak yapıyorsunuz sorumluluğunuzun gereği olarak. Ancak birilerinin de bunu yerine getirmesi gerekiyor ki çocuklarımız daha rahat şartlar altında yaşaya bilsin ve güvenli bir şekilde yarınlara yürüye bilelim diye. Bu noktada da bizlere kolaylık gösteren, anlayışla karşılayan tüm hanımefendilere ve çocuklarımıza da teşekkür ediyorum. Haklarını helal etmelerini istiyorum. Nazım Hikmet’in de dediği gibi ‘Sen Yanmazsan Ben Yanmazsam Karanlıklar Nasıl Çıkar Aydınlığa’ sözünü de unutmamak gerekli. Rabbimizde bu görevi bizlere nasip etti. Nihayetinde yanıp karanlıkları aydınlatma görevi bizlere düştü. Biz Şehzadelerde yaşayan herkesi, partisi, dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun Şehzadeler ailesinin birer ferdi olarak kabul ediyoruz. Bu gün burada büyük Şehzadeler ailesinin çekirdek ailesi olarak bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu gün burada başarılı bir eğitim çalışması yapacağımıza inanıyorum. Alanlarında uzman değerli hocalarımız bizlere güzel sunumlar yapacaklar” dedi.

İletişim uzmanı Canten Kaya’nın iletişim teknikleri ve Aile ile ilgili yaptığı sunumda meclis üyelerine keyifli dakikalar yaşattı. Siyaset bilimci Ozan Erdem’in kurum kültürü ve kurumsal aidiyet ve liderlik motivasyonu konulu sunum belediye meclis üyeleri tarafından ilgiyle dinlendi. Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör belediye meclis üyelerine yaptığı sunumda Belediye meclisinin görev ve yetkilerini anlattı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir