ŞEHZADE MEHMET OKULU’NDAN BÜYÜK BAŞARI!

10 Ocak 2015 Cumartesi, 15:45

Manisa Özel Şehzade Mehmet Ortaokulu’nun 10 öğrencisi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş  (TEOG) Merkezi Ortak Sınavı’nda 6 dersten de 100 tam puan alarak Manisa’nın gururu oldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bu yıl ikinci kez uygulanan TEOG sonuçları açıklandı. 26-27 Kasım 2014 tarihinde yapılan ve MEB tarafından açıklanan TEOG birinci dönem ortak sınavlarında Manisa Özel Şehzade Mehmet Ortaokulu’nun 10 öğrencisi 6 dersten de 100 tam puan alarak önemli bir başarıya daha imza attı. TEOG’da bütün derslerden tam puan alan Elif Ceren Doğan, Ahmet Arda Aydın, Rumeysa Gürhan, Abdullah Can Çakır, Fatmanur Yaman, Yunus Emre Güçlü, Aybüke Arlıer, Nazlı Teker, Kerem Aydoğan ve Fatih Kocabaş, başarılarında düzenli ders çalışmanın yanında öğretmen ve ailelerinin de büyük katkısı olduğunu belirtti.

 

Manisa Özel Şehzade Mehmet Ortaokulu Müdürü Fatih Sadi, okul olarak 23 yıllık geçmişlerinde büyük başarılara imza attıklarını söyledi. Özellikle son yıllarda elde edilen kültürel, sanatsal ve sportif başarıların yanında akademik başarıların bütün bunların bir tesadüf olmadığını gösterdiğini belirten Müdür Sadi, “Yapılan sınavların adı birçok kez değişmiş ancak başarının adresi hep aynı kalmıştır. Yapılan son SBS de Türkiye şampiyonu çıkaran okulumuzun dün açıklanan TEOG’da 10 öğrencisinin tam puan alması bizleri son derece mutlu etmiştir. Çocuklarını bize emanet eden Manisalı velilerin güvenlerinin boşa çıkmadığının görülmesi mutluluğumuzu katlamıştır. Bütün bu başarı ve mutlulukta emeği olan öğrenci, öğretmen ve velilerimi kutlar, katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

 

26-27 Kasım 2014 tarihinde yapılan, 2014-2015 eğitim öğretim yılı TEOG 1. Dönem Merkezi Ortak Sınavları Türkçe, Matematik,  Din Kültürü,  Fen Teknoloji, Yabancı Dil, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, derslerinden, 970 merkez,15 bin 353 okul, 93 bin 589 salonda,  215 bin öğretmen gözetiminde 1 milyon 287 bin 847 öğrenciye  uygulanmıştı. Hem ortaöğretime yerleştirme puanı hesaplanırken, hem de 8. sınıf yılsonu başarı puanı hesaplamasında kullanılacak olan bu sınavın sonuçları yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecek, e-okul sistemine işlenerek ilan edilecek. Türkiye genelinde 1 milyon 200 bini aşkın öğrenci,  TEOG sınavı sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nden öğrenebilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir