Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Şehit ve gazi yakınlarına kadınlardan destek

29 Kasım 2016 Salı, 17:42

MANİSA’daki Şehit ve Gazi Aileleri Koruma ve Kalkındırma Derneği bünyesinde oluşturulan Kadın Kolları Başkanlığı, şehit ve gazi yakınlarının sorunlarına çözüm üreterek, çocuklarına burs vermek için çalışacak.

Manisa Şehit ve Gazi Aileleri Koruma ve Kalkındırma Derneği bünyesinde Kadın Kolları Başkanlığı kuruldu. Derneğin gönüllü üyesi Handan Gemli başkanlığında 16 kadından oluşan Kadın Kolları’nın tanıtımı dernek binasında düzenlenen kahvaltıyla yapıldı. Dernek Başkanı İbrahim Sagun, amaçlarının şehit ve gazi ailelerinin acısını paylaşmak ve aileler arası dayanışmayı pekiştirmek olduğunu ifade etti. Dernek Başkanı Sagun, toplumda kadınların iletişim kurma gücünün daha kuvvetli olduğunu ifade ederek, “Kadın kollarını oluşturmamızdaki amaç, şehit ve gazi ailelerimizle daha yakın iletişim kurmak, onların sıkıntılarını dinleyip, çözüm üretmektir. Şuanda derneğimizin 60 üyesi bulunuyor. Hedefimiz üye sayımızı artırarak, Manisa ve Türkiye’ye örnek bir platform oluşturmak” diye konuştu.

Dernek bünyesinde oluşturulan Kadın Kolları’nın başkanlık görevini üstlenen Handan Gemli, yapacakları ilk etkinliğin şehit ve gazi aileleri evlerine ziyaretlerde bulunup sorunları tespit etmek olduğunu ifade etti. Gemli, “Manisa’da ziyaret etmediğimiz şehit ve gazi yakını evi bırakmayacağız. Maddi ve manevi yanlarında olmaya gayret göstereceğiz. Burs ihtiyacı olan gençlerimize burs vermeye gayret göstereceğiz. Az da olsa şehit ve gazi yakınlarının acılarını unutturmak amacıyla kültürel etkinlikler ile geziler düzenleyeceğiz. Artık Manisa’da şehit ve gazi yakını ailelerimiz yalnız değil” diye konuştu. Kadın Kolları üyesi Avukat Hatice Yeliz Sipahi Akgün ise, şehit ve gazi yakınlarına hukuksal anlamda ücretsiz destek vermeye hazır olduğunu dile getirdi.

Açıklamaların ardından Gemli, aralarında şehit gelini, gazi eşi ve yakını bulunan Kadın Kolları üyelerini tek tek tanıttı.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir