Şehir Tiyatrosu Tadilata Giriyor

22 Kasım 2015 Pazar, 17:27

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, tadilata giriyor. Koltuklarından, ışıklandırmasına, ses sisteminden, döşeme ve duvarlarına kadar yenilenecek olan Şehir Tiyatrosu yeni yılın ilk aylarında yepyeni bir salona kavuşmuş olacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, şehir tiyatrosunun yenileme çalışmalarından sonra daha modern bir görünüme sahip olacağını belirtti.

Yıllardır Manisalı tiyatro severleri birçok oyunla buluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda yenileme çalışmaları başladı. Koltuğundan, ses düzenine, ışıklandırmasından, dış giydirmesine kadar herşeyin yenilenerek daha modern bir hale gelmesi için çalışmaların başladığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Şehir Tiyatromuz artık yenilenmeli, çalışmalar başladı. İmkanlar dahilinde daha modern bir salonu Manisa’ya kazandırmış olacağız. Kısa bir süre içinde Şehir Tiyatrosu yenilenmiş ve modern bir hale gelmiş olacak” diye konuştu.

Şehir Tiyatrosundan Başkan Ergün’e Teşekkür

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, şehir tiyatrosunda başlatılan yenileme çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sanatın her zaman destekçisi olan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Şengöz “Şehir Tiyatrosu olarak birçok oyunu Manisalılarla buluşturduk. İzleyicilerimiz bu salonda hüzünlü ve kahkaha dolu dakikalar geçirdi. Hayatın bir aynası olan tiyatroyu bu salonda binlerce kişiye sevdirdik. Yeni yüzler bu salonda keşfedildi. Şehir Tiyatromuz çok yakında daha modern bir görünümde Manisalı tiyatro severlerimizle buluşacak. Bizlerden desteğini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Oyunlar Lale Salonunda

Yenileme çalışmalarından dolayı şehir tiyatrosunun oyunları bugünden itibaren Kültür Merkezi Lale Salonu’nda sahne alacak. Konservatuvarın Tiyatro Bölümü dersleri ile Şehir Tiyatrosu Kış Dönemi oyunculuk kursları ise Laleli Atatürk Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda devam edecek.

 

 

              

     

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir