Saruhanlı’da 3 Yılda 2 Bin Çocuk Yüzme Öğrendi

01 Ağustos 2014 Cuma, 12:23

Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlenen “2014 Yılı Yaz Dönemi Yüzme Kursunu” başarıyla tamamlayan 200 öğrenciye katılım belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Belediye Spor Tesisleri’ndeki havuzda düzenlenen törene Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Başkan Yardımcısı ve Belediyespor Kulüp Başkanı Recep Çımat, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sertan Demirel, Kulüp Yöneticileri Mustafa Ercan Bilgiç, İsmet Koç, Vedat Yaralı ve Sportif Faaliyetler Sorumlusu Mutlu Çamlıyer katıldı. Başkan Yaralı, burada yaptığı konuşmada aile ortamında güvenli bir şekilde çocuklara ve gençlere hizmet etmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Yüzme eğitimlerimize geçmişte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden temin ettiğimiz portatif yüzme havuzu ile başlamıştık. Daha sonra Belediye olarak ilçemize yüzme havuzları kazandırdık. Bu sayede ilçemizde 3 yıl içinde 2 bin çocuğumuza yüzme öğrettik. Çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Bundan böyle sosyal, sportif kültürel etkinliklere daha fazla ağırlık vereceğiz. Tarihi, kültürel ve inceleme gezileri düzenleyeceğiz. Ayrıca Hacırahmanlı mahallesinde 140 dönüm alan üzerine büyük bir tesis planlıyoruz. Buraya bölgesel bazda hizmet verebilecek aqua park yapacağız. Ayrıca sonbahar ve kış mevsiminde Manisa’daki sinemalarla görüşeceğiz. Yeni vizyona giren filmleri ilçemizdeki Kültür Merkezi’nde de gösterime sunacağız.” dedi.

Başkan Yaralı, konuşmasının ardından yüzme kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım belgelerini verdi. Programa katılan öğrenci velileri ise çocuklarına yönelik gerçekleştirilen hizmetlerden dolayı Başkan Yaralı’ya teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.