Sarıgöl Belediyesi’nden Sarıgöl MYO’ya destek

25 Eylül 2014 Perşembe, 11:06

Yeni eğitim ve öğretim yılında, CBÜ Sarıgöl Meslek Yüksekokulu’nun öğrenci sayısının artması ile birlikte Sarıgöl Belediyesi, yüksekokulun yanında bulunan 500 m² den fazla bir yeri, binası ile birlikte Sarıgöl Meslek Yüksekokulu’na devretti.

Belediye, ilçedeki öğrencilerin barınma sorununu çözebilmek adına ilk adım olarak, kendisine ait 2 binanın tadilatına başlayarak 24 Sarıgöl MYO öğrencisinin kullanımına açmaya karar verdi. Kurban Bayramından sonra bitirilmesi hedeflenen yurt-pansiyonlar için başvurular da alınmaya başlandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Sarıgöl Belediyesi olarak meslek yüksekokulumuza her türlü destek ve yardıma hazır olduklarını ifade etti. Amaçlarının Türkiye’nin her yerinden ilçemize okumaya gelen öğrencilere, Sarıgöl halkının misafirperverliğini göstermek olduğunu belirten Necati Selçuk, “Öğrencilerimiz Sarıgöl’den ayrılıp memleketlerine döndüklerinde, ilçemiz ile ilgili olumlu fikirlerini gittikleri yerlere taşıyacaktır” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ise, “Sarıgöl Meslek Yüksekokulumuza yaptıkları değerli katkı için, Sarıgöl Belediyesine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Prof. Pakdemirli, geçen yıl örgün öğretimi ve bu yıl da ikinci öğretimi açılan “Tapu ve Kadastro” programı ile birlikte “Harita ve Kadastro” programında da hem örgün ve hem ikinci öğretim kontenjanlarının % 100 dolduğunu belirterek, “Gelecek yıllarda da öğrenci sayımız artmaya devam edecek. Bu nedenle, okulumuzun fiziki altyapısının daha da geliştirilmesi ve ilçemize bir Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu yapılması konusunda, hem Sarıgöl halkının ve hem de Belediyemizin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir