Şampiyon öğrenciler Valiye kırgın!

25 Ocak 2015 Pazar, 22:14

Geçtiğimiz ay sonunda Mersin’deki Türkiye Engelliler Yüzme Şampiyonasında 14 Altın 3 Gümüş 2 Bronz ve 5 teşvik toplamda 24 madalya, ayrıca bir sporcunun dünya barajına yakın yüzmenin ötesinde İstanbul ekibinin ardından Takım halinde Türkiye 2.liğine elde eden engelli yüzüler vali Erdoğan Bektaş’a çok kırgın olduklarını belirtti.

Engelli yüzücüler madalyaları ile geldikleri valilikte kendilerine değil bir kurabiye veya meyve suyu bir bardak su bile ikram edilmemesine çok kırıldılar. Engelli şampiyon yüzücü aileleri ise“Bizler bir şey beklemeyiz ancak bu çocuklar gözlerinden çok büyüterek geldikleri vali amcalarından böyle bir davranış beklemiyorlardır. Gerçekten doğrusunu söylemek gerekirse bu davranış bizleri de çok üzdü. Kaldı ki şimdi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, engellilerin pozitif ayrımcılığı üzerinde hassasiyetle duruyor. Biz ayrıcalık değil birazcık nezaket ve incelik bekliyoruz.Kuru kuru teşekkür almaları için geldi çocuklarımız vali amcalarına  ” şeklinde sitemde bulundular.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarihinden bir şampiyonadan 24 madalya ile dönen tek ekip olma özelliğini taşıyan Engelli Yüzücüler, binlerce kilometrelik yolculuğu yaptıktan sonra katıldıkları şampiyonadan 24 madalya alarak dönen 16 engelli yüzücü bu madalyalarını göstermek için haftalar öncesinden Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’tan randevu aldılar. Erdoğan Bektaş, Valilik binasının altında bulunan Engelliler Sevgi Kapısında engelliler kabul etti. Engelliler boyunlarındaki madalyaları göstererek;
“Bak vali amca şampiyon olduk altın madalyaları kazandık. Ona 24 madalya getir fakat getirdiğimiz madalyalar 24 kurabiye bile etmedi” dediler.

Vali Bektaş’ta şampiyon engelli yüzücüleri “Aferin size sizler sağlıklı olana birçok kişinin başaramadığını başardınız hepinizi tek tek yürekten kutluyorum” dedi.

Anne ve babaları ile birlikte valinin huzuruna çıkan engellileri bir yetkili tek tek saydı. Engelli şampiyon yüzücüler bu sayımdan kendilerine vali amcalarının hediye vereceğini düşünerek beklemeye başladı.

 

VALİ BEKTAŞ KENDİSİNDEN LEPTOP İSTEĞİNDE BULUNAN ENGELLİ YÜZÜCÜLERE;
“BİR MADALYA DAHA KAZANIN DİĞERİNE İSE YAŞIN ÇOK KÜÇÜK”    

 

Vali Bektaş, bir ara “Var mı benden bir isteğiniz” diye sordu.Engelli yüzücülerden Can Gündoğa, vali amcasının yanına gelerek “Ben bir leptop istiyorum” dedi.Vali Bekşat’ta “Peki ne yapacaksın leptopu” diye sorunca Can Gündoğa’da “Ne mi yapacağım tabi ki ders çalışacağım” yanıtını verdi. Vali Bektaş ise “Sen bir madalya kazanmışsın bir tane daha kazan ondan sonra bi düşünelim ”dedi.

Bir başka engelli yüzücü Melihcan Erdem yanıştı vali Bektaş’ın yanına. O da “Bende leptop istiyorum” dedi. Vali Bektaş ona da “Senin yaşın küçük büyüde ondan sonra” dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesinde eğitim gören bir başka Engelli sporcu Mehmet İleru ise Vali Bektaş’ı çıkışta yakalayarak;” Sayın valim ben üniversitede okuyorum bilgisayarım yok tüm arkadaşlarımın var onlar bilgisayar üzerinden ders çalışıyorlar. Aile de üniversite okuyan 12 kardeş ten birisiyim” dedi. Vali Bektaş ise “Senin baban yok mu ?” sorusuna Engelli Eleru’nun yanıtı “Babam engelli çalışamıyor” dedi. Vali Bektaş, “Bir düşünelim onu” yanıtı verdi.

 

engelli yüzücüler madalyalarını vali amcasına göstermeye geldi6 vali erdoğan bektaş ve engelli melihcan erdem

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir