SALİHLİ TSO KURSİYERLERİNE KOSGEB DESTEKLİ İŞ İMKANI

04 Aralık 2014 Perşembe, 12:47

SALİHLİ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) protokolü kapsamında eğitim programına katılan 30 kişinin, hibe ve kredi olanaklarıyla yeni iş kurma fırsatı yakalayacağı belirtildi.

Salihli TSO ile KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürlüğü protokol imzaladı. Salihli TSO’nun yedincisini düzenlediği Girişimcilik Eğitimi’ne katılan 30 kursiyere program sonunda sertifika verileceği ayrıca KOSGEB’ten 30 bin laraya kadar hibe ve 70 bin bin liraya kadar da “0” faizli, 2 yıl ödemesiz ve 2 yılda geri ödemeli kredi desteği için olanak sağlanacağı açıklandı. Salihli TSO’nun Meclis salonunda Akıllı Marka ve Pazarlama İletişimi Danışmanlığı firmasından Arman Takan tarafından verilen eğitimlerin sürdüğü belirtildi. 70 saatlik eğitimde girişimcilere iş planı hazırlamanın inceliklerinin öğretildiği kaydedildi.

DESTEK SÜRECEK AÇIKLAMASI

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, “2005 yılından bu yana Odamız bünyesinde yer alan KOSGEB temsilciliğinde hiçbir ücret alınmadan girişimci adaylarına ve KOBİ’lere danışmanlık yapılıyor. Bu zaman süresince düzenlenen eğitimlerde 162 kişi sertifika aldı. Bunlardan 39’u Salihli’de işini kurdu. Girişimci adayları kendi işlerini kurduklarında hem kendilerine hem de etrafındaki başka kişilere istihdam olanağı sağlıyor. Salihli TSO yönetimi olarak işsizliğin azalmasına da katkısı olan bu sistemi ve girişimcileri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir