Sağlık İşlerinden Çocukların Güvenliği İçin Seminer

06 Mayıs 2015 Çarşamba, 18:03

           MANİSA Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Halil Yurtseven İlköğretim Okulu öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliğine yönelik bir seminer düzenledi. Seminerde çocukların sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürmesi için uymaları gereken kurallara değinildi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince Halil Yurtseven İlköğretim Okulu öğrencilerine ‘Çocuklar İçin Sağlıklı ve Güvenli Yaşam’ adı altında bir seminer düzenledi. Seminere, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Yonca Ekmekçi, öğrenciler ve veliler katıldı. Seminerin konuşmacılığını İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarından Canan Ediz Alnıak ile Gökhan Yurga yaptı. Halil Yurtseven İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği seminerde, yaşam, yangın, deprem, sel ve elektrik güvenliği gibi konulara değinilirken, çocukların sosyal hayatlarında karşılaşabilecekleri tehlikelere karşı uymaları gereken kurallardan da bahsedildi. Yaşam güvenliği konularında video gösteriminin de yapıldığı seminere öğrenciler sordukları sorularla ve gösterdikleri katılımla renk kattı.

Büyükşehir Belediyesinden Örnek Bir Uygulama

Seminerin sonunda İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Canan Ediz Alnıak ve Gökhan Yurga’ya teşekkür eden Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt ve İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Yonca Ekmekçi, kendilerine çiçek takdim etti. Büyükşehir Belediyesi’nin farklı uygulamalara imza attığını belirten İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, bu tür seminerlerin öneminin büyük olduğunu ve çocukların bir şeyler öğrenerek salondan çıkmalarının Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştiğini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.