PTT 176’ıncı Manisa’da etkinliklerle kutlandı

24 Ekim 2016 Pazartesi, 12:44

MANİSA’da, Posta Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) 176’ıncı kuruluş yıldönümü, Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunulması ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.

PTT Manisa Başmüdürlüğü’nce kurumun 176’ıncı kuruluş yıldönümü, Milli Egemenlik Anıtı’na konulan çelenk sunumuyla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından konuşma yapan PTT Manisa Başmüdür Vekili Bilal Özlü, il genelinde 460 personel ile vatandaşlara haberleşme ve bankacılık alanında hizmet verdiklerini söyledi. Manisa’da posta-kargo-kurye tahsilat işlemleri ile anlaşmalı bankalardan kredi verme gibi ayda 500 bine yakın işlem yaptıklarını belirten Özlü, “Manisa PTT Başmüdürlüğü sorumluluk alanındaki 16 PTT merkezinden 15’i PTT Bank konseptinde yapıldı. 1’inin inşaatı ise devam etmektedir. Tüm PTT merkezlerimiz de PTTMATİK cihazları mevcut. İl genelinde 24 PTTMATİK ile 7/24 hizmet vermekteyiz. Ayrıca önümüzdeki yıl PTT Evrensel Posta Hizmetleri kapsamında hizmetlerimizi vatandaşlarımızın ayağına götürülmesi için çalışmalar yapıyoruz. Mobil hizmet araçlarıyla en küçük yerleşim bölgelerine haftada en az bir gün giderek vatandaşa hizmet götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Manisa’da PTT olarak yer sıkıntısı yaşadıklarını belirten Özlü, yer konusunda belediyelere çağrıda bulundu. Manisa PTT Dağıtım Merkezi olarak ayda 13 bin TL kira verdiklerini belirten Özlü, yapacakları PTT binasının imara takıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından etkinlik Manisa Valiliği ziyareti ile devam etti. Valilik ziyareti ardından PTT Manisa Başmüdürlüğü’nce gişede 176’ıncı numarada işlem gören Necdat Sivas’a 15 Temmuz Şehitleri hatıra pul seti ve çeşitli hediyeler verildi. Ardından PTT’nin 176’ıncı yıldönümü pastası kesildi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir