Öğretmenini dinleyen Sarıgöllüler sağlık için pedala bastı

26 Ekim 2015 Pazartesi, 12:27

MANİSA’nın Sarıgöl İlçesi’nde görevli sosyal bilgiler öğretmeni Murat Ülkü’nün “Sağlık için pedal bas” çağrısı, vatandaşlardan karşılık buldu. Haftada iki gün boyunca güvenlik önlemleri gözetilerek tura çıkan bisiklet tutkunları, sağlıklı yaşam için pedal basmaya başladı.

Bahadırlar Hüseyin Keşkekoğlu İlköğretim Okulu’nda görevli sosyal bilgiler öğretmeni Murat Ülkü’nün “Sağlık için pedal bas” çağrısı Sarıgöl’de ilgi gördü. Haftada iki gün bisikletini kapan Sarıgöllüler, sağlıklı yaşam için gezintiye çıkıyor. Sağlıklı bir toplum ve bisiklet sporunu sevdirmek amacıyla etkinliği düzenlemeye başladıklarını söyleyen Ülkü, “Pazar günleri bisikletlerimizle Alaşehir’e gidiyoruz. Burada yine bisikletle dolaştıktan sonra birlikte Sarıgöl’e dönüyoruz. Turumuz 60 kilometre sürüyor. Ayrıca perşembe günleri de ilçe çevresinde tur atıyoruz. Katılım her geçen gün artmakta. Bisiklet sporuyla sağlıklı yaşamın olduğunu kavratmak istiyoruz. Boş zamanlarımızı bisiklet sporuyla değerlendirerek sağlığımızı korumaktayız. Her kesimden arkadaşlarımız var. Yine bisiklet sporuyla gençlerimizi kahvehane köşelerinden de kurtarmış olacağız” dedi.

YOLA ÇIKARKEN GÜVENLİK ÖNCELİKLİ

Bisiklete binerken trafik kurallarına uygun olarak donanımlı yola çıktıklarını vurgulayan Murat Ülkü, “Turumuza katılanlar başlarına kask takmakta. Eşofmanlar fosforlu olarak tercih edildi. Yolda ilerlerken öncü bisiklet sürücüsünün ardından trafiğe engel olmadan pedal çevirmekteyiz. Bizler kurallara uygun bisiklet kullanarak çevreye örnek olmaktayız” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir