Murat Baybatur Tüm Manisalılardan Destek İstedi

08 Ağustos 2014 Cuma, 11:51

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa halk tarafından Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Baybatur, güçlü ve büyük bir yeni Türkiye’nin inşası için sadece AK Partiye gönül verenlerden değil, MHP, CHP, SP, BBP ve diğer tüm partilere gönül verenlerden Erdoğan’ı desteklemelerini istedi.
AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Baybatur açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

1O AĞUSTOS TARİHİ BİR MİLATTIR
Türkiye önemli bir günün arifesindedir. 10 Ağustos tarihi yeni Türkiye’nin inşası açısından önemli bir tarihtir. 10 Ağustos Türkiye’nin tarihi bir miladıdır. Bu seçimler bundan dolayı çok önemlidir. Cumhuriyet tarihimizde ilk defa halk tam iradesi ile kendi Cumhurbaşkanı’nı seçmek için yarın sandık başına gidecek. Cumhurbaşkanı Adayımız Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birçok ilki yaşayan ve önemli mesafeler kat eden ülkemiz yarın yeni bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Milletimiz 2007 yılında yapılan referandumla cumhurbaşkanını kendisinin seçmesine karar vermişti. İşte bu karar yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri ile bizzat hayata geçmiş olacak. Bu hem Türkiye açısından hem de Türkiye’nin dünya siyaseti açısından önemli bir devrimdir. Bu seçim değişim, demokrasi, açıklık ve refah iradesi ile tutuculuk, vesayetçilik, kapalılık ve ekonomik oligarşi odakları arasında yapılacak bir seçimdir. Türkiye’nin daha hızlı kalkınması, karar verme mekanizmalarını çok daha sistemli hale getirebilmesi, medeniyetler arasında devam eden kıyasıya yarışta yoluna aynı kararlılıkla devam edebilmesi için Cumhurbaşkanlığı seçimleri çok önemlidir. Ben inanıyorum ki, milletimiz her zaman olduğu gibi kendi iradesine kendi geleceğine ve birlik beraberliğine sahip çıkacak.

ERDOĞAN SADECE AK PARTİNİN DEĞİL 77 MİLYONUN ADAYIDIR
Cumhurbaşkanı adayı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan her ne kadar partimizin tüm milletvekillerinin imzası ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 12’nci Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilse de aslında Başbakanımız 77 milyon vatandaşımızın adayıdır. Başbakanımız 12 yıllık başbakanlığı döneminde ülkesi ve milleti için çok büyük hizmetler yapmış ve bu hizmetler karşısında da milletimizin gönlünde taht kurmuş bir liderdir. Şayet milletinizin gönlünde taht kurmamış olsaydı bugüne kadar yapılan 2002 milletvekilli genel seçimleri, 2004 yerel seçimler, 2007 genel seçimler, 2009 yerel seçimler, 2011 genel seçimler ve en son 30 Martta yapılan yerel seçimlerde oyunu artıran bir partinin lideri olamazdı. 21 Ekim 2007 ve 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumlarda başarıyla çıkamazdı. Bunun için milletimize ne kadar teşekkür etsek azdır. 12 yıllık başbakanlığı döneminde önemli icraatlara imza atan Başbakanımız, sağlıkta, eğitimde, adalette, ulaşımda, tarımda, sanayide, ekonomide ve daha birçok alanda reform üzerine reform yaptı. Ülkesini ve milletini seven, zalimlerin karşısında dik duran, mazlumların yanında yer alan, her türlü sıkıntıya göğüs geren Hakkın aşığı, milyonların umut ışığı olan başbakanımız Erdoğan bugüne kadar milletine hizmet etmekten bir saniye bile geri durmadı. Bütün zorluklara, bütün tehditlere, bütün suikast girişimlerine, bütün iftira ve karalama kampanyalarına rağmen milletine hizmet noktasında asla tereddüt yaşamadı.

TÜRKİYE ERDOĞAN’LA NEREDEN NEREYE GELDİ
Türkiye’nin başbakanımız Erdoğan ile nerden nereye geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunlardan bazılarını kısaca anlatmak gerekirse, sürekli gündeme getirilen başörtüsü konusunu gündemden kaldırdı. Kamudaki başörtüsü yasağı kaldırılarak inancından dolayı başını örten insanlarımız rahat bir nefes aldı. Sağlık alanında hastanelerde hepimizin yaşadığı çilelere, ilaç kuyruklarına dur diyerek istediğimiz hastanede muayene olabilmeyi ve istediğimiz eczaneden istediğimiz ilacı alabilmemizi sağladı. Ulaşım alanında cumhuriyet tarihinde toplam 6 bin kilometre duble yol (bölünmüş yol) yapılırken 12 yıllık AK Parti iktidarında 17 bin kilometre duble yol yapıldı. Eğitim alanında da köklü değişikliklere giden Başbakanımız, kitap, derslik, bilgisayar sıkıntılarına çözüm buldu. Eskiden deprem yardımı paralarıyla çalışanın maaşını ödeyen Türkiye, bugün sosyal devlet olma anlayışını hâkim kılarak kendi ülkesindeki vatandaşlarına sahip çıktığı gibi Somali, Myanmar, Arakan, Suriye, Irak, Filistin ve Balkanlarda yaşayan ve yardıma muhtaç olan insanlara yardım elini uzatan bir ülke konumuna geldi. Eskiden bir cente muhtaç olan bir milyar dolar yardım alabilmek için boyun büken liderlerin olduğu bir Türkiye değil, hiçbir dünya liderinin karşısında eğilmeyen diklenmeden dik duran IMF’ye olan borcunu tamamen ödeyerek, borç verecek hale gelen güçlü ve kararlı bir Türkiye’nin lideri var.

BÜYÜK HEDEFLERE ANCAK ERDOĞAN’LA ULAŞIRIZ
Türkiye ne kadar güçlenirse dünyadaki mağdurlar ve mazlumlar o kadar çok güçlenir. Daha büyük ve daha güçlü yeni bir Türkiye olabilmemiz içinde büyük düşünmemiz ve ortaya büyük hedefler koymamız gerekiyor. İşte bunun içindir ki başbakanımız Erdoğan 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini ortaya koydu. Allah’ın izni ile 2023’te dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girerek hedeflerimize ulaşmış olacağız. Bu hedeflere de ancak ve ancak inancından asla taviz vermeyen, beyaz kefenini giyerek çıktığı hizmet yolunda kendisini ülkesinin ve milletinin hizmetine adayan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ulaşabiliriz..

TERCİHİMİZ GÜVEN VE İSTİKRARDAN YANA OLMALI
Allah’ın izni milletimizin teveccühü ile Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan 10 Ağustos akşamı başbakanlık unvanını bırakıp ilk defa halkın seçtiği cumhurbaşkanlığı unvanını alacak ve ülkemize, milletimize, nerede mağdur ve mazlum insanlar varsa en üst noktada hizmet vermeye devam edecek. Bu anlamda 10 Ağustos’tan sonraki cumhurbaşkanlığı dönemi farklı bir dönem olacaktır. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimleri yeni Türkiye yolunda çok önemli bir dönüm noktasıdır. Hepimiz şunu iyi bilmeliyiz ki, biz sadece Türkiye’ye Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Tüm dünyada, Gazze’de, Myanmar’da, Somali’de Doğu Türkistan’da Suriye’de, Irak’ta Musul’da, Kerkük’te ve dünyanın her noktasında zulüm ve eziyet gören tüm Müslümanlar için önemli bir tercih yapmalıyız. Bu tercihimiz de tepeden inme monşerlere değil, milletin içinden gelen, milletin içinden geldiği için milletin adamı olan Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmalıyız. Ülkemizin, milletimizin ve gençlerimizin geleceği için siyasette ve ekonomide güven ve istikrarın devamı için tavrımızı ortaya koymalı ve oyumuzu Başbakanımız Erdoğan’dan yana kullanmalıyız.

TÜM MANİSALI HEMŞERİLERİMİZDEN DESTEK BEKLİYORUM
Yarın yapılacak seçimlerde sadece AK Parti’ye gönül verenlerden değil, Milliyetçi Hareket Partisine (MHP), Saadet Partisine (SP), Büyük Birlik Partisine (BBP) Cumhuriyet Halk Partisine (CHP) ve diğer tüm partilere gönül vermiş vatandaşlarımızdan cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız uzun adam Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemelerini hassaten istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin başta Manisa’mıza, milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir