Milli Mücadele Kahramanı Parti Pehlivan Anıldı

08 Eylül 2015 Salı, 13:59

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümünde, Kurtuluş Savaşı gazilerimizden Parti Pehlivanı mezarı başında anma programı düzenledi. Anma törenine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş’de katıldı.

Milli mücadele döneminde düşmana karşı mücadele eden ve Manisa’nın kurtuluşunda önemli rol isimlerden biri olan Parti Pehlivan, çatal Mezarlığında bulunan kabri başında  dualarla anıldı. Çatal Mezarlığındaki anma törenine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Şimşek, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç,  Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler,   Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, MHP Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Cemal Kutay, MHP Kadın Kolları Başkanı Nevin Kaleli, kadın kolları, yetkili müdürler ile Parti Pehlivan’ın yakınları ve sevenleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, kuran tilaveti ile devam etti. Kuran tilavetinden sonra Parti Pehlivan’ın akrabalarından Mehmet Baskak yaptığı konuşmada, Milli Mücadele kahramanı Parti Pehlivan’ın Manisa’nın kurtuluşunda önemli bir payı olduğunu belirterek, tarihine ve kahramanlarına saygı duyan Büyükşehir Belediyesi’ne anma törenini gerçekleştirdiği için teşekkür etti. Okunan duaların ardından, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, bir konuşma gerçekleştirdi.

Hep Birlikte Mücadele Etmeliyiz

Manisa’nın kurtuluşunda büyük rol sahibi olan sayısız kahramanlar gibi Parti Pehlivan’ın da Kurtuluş Savaşı’nda düşmana karşı mücadelede etkin rol oynadığını belirten Genel Sekreter Halil Memiş, “Kurtuluş Savaşı gazilerimizden Parti Pehlivan’ı burada anıyor olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Zor günler geçirdiğimiz bu zamanlarda umuyorum ki analarımızın ağıtları bir an önce diner. Vatan uğrunda canını vermiş tüm evlatlarımıza Allahtan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Allah Türk’ü korusun, Ne Mutlu Türküm Diyene” diye konuştu. Konuşmaların ardından Milli Mücadele kahramanı Parti Pehlivan’ın mezarına karanfil konularak, ruhuna dualar okundu.

 

 

 

     

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir