MHP Şehzadeler İlçe Teşkilatı Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

03 Ekim 2014 Cuma, 10:23

Bayramlar, birliğin, beraberliğin, kavuşmanın ve özlemleri dindirmenin, aynı zamanda manevi sorumlulukların da hatırlandığı özel günlerdir. Mübarek Kurban Bayramı’nı kutladığımız bugünler; yardımlaşmanın, darda kalanları hatırlamanın, yolda kalmışları gözetmenin, mahzun ve mağdur kalmışlara yaklaşmanın daha çok olması gereken zamanlardır. İnancımız, erdemlerin en üstünü olarak; gelmeyene gitmeyi, vermeyene bağışlamayı ve kötülük edene iyilikle mukabele etmeyi öğütlemişken, bayramlarda kucaklaşmanın, küslerin barışmasının manevi bir yükümlülük olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Yüce Allah’a manen yaklaşmanın ve ulaşmanın en yoğun yaşandığı günlerden olan Kurban Bayramı; aynı zamanda, cömertliğin, rahmetin ve bereketin de her yerde belirdiği, boy attığı bir döneme işaret eder. Ayrıca aziz millet fertleri arasında; kavuşmanın, kucaklaşmanın ve buluşmanın yaşandığı bir dönem olan bayramların, sosyal hayatın nizamı bakımından vazgeçilemez ve yeri doldurulamaz bir özelliği bulunmaktadır.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma duygusunun güçlendiği, kolektif tavır ve davranışların belirginleştiği ve en önemlisi ‘biz’ duygusunun ön plana çıktığı bayramların, millet hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Bin yıldır sevinçte ve tasada, zaferde ve mağlubiyette, mutluluk ve üzüntüde bir araya gelerek sağlam ve ayrılmaz bir bütün oluşturmuş olan Büyük Türk Milleti’nin bütün fertleri, sadece bayramlarla sınırlı kalmadan, her zaman ve her daim birlikte olmanın azami sorumluluğunu yerine getireceklerdir. Unutulmamalıdır ki, Türk milletini oluşturan fertler arasına ekilmek istenen nifak tohumlarının, kardeşlik bağında ayrılık olarak yeşermemesi için herkesin bilinçli ve sağduyulu hareket etmesi gerekmektedir. Bayramların anlamına ve ruhuna uygun olarak; içinden geçtiğimiz süreçte imal edilen ve milletimizin bağrına saplanmak istenen sahte gündemler üzerine hepimizin sağlıklı ve mantıklı bir şekilde tekrar düşünmesi ve sonucunda gerekli davranışı sergilemesi çok önem arz etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, mensubiyetinden gurur duyduğumuz Büyük Türk Milleti’nin ve Türk-İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bütün Manisa halkına güzel bir bayram geçirmelerini içtenlikle temenni ediyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.