MHP Şehzadeler İlçe Teşkilatı Gaziler Günü Anma Mesajı

19 Eylül 2014 Cuma, 10:49

Dünyada var olan hiçbir dünya nimetinin kıymetiyle ölçülemeyecek beden ve sağlıklarını vatan müdafaasında hiçe sayan gazilerimiz Büyük Türk Milleti’nin milletimizin engin sahiplenişiyle her zaman ayrıcalıklı ve soylu özelliklerini muhafaza etmişlerdir. Üstlendikleri vatan görevi esnasında, girmiş oldukları mücadelelerden ‘Gazilik’ unvanıyla ayrılan kahramanlarımızın; değerli anıları hiçbir zaman akıllardan ve gönüllerden çıkmayacaktır. Gazilerimiz, Türk yurdu Anadolu’nun korunmasında ve kollanmasında ve her türlü milli değerimizde gözü olanlara hiç unutamayacakları acı dersler vermişlerdir.

Vatanımızın selameti, milletimizin bağımsızlığı ve aziz varlığının devamlılığı uğruna; üzerlerine düşen her sorumluluğun gereğini sonu ne olursa olsun yapmış olan gazilerimizi sadece bu günle hatırlamak elbette doğru ve yerinde olmayacaktır. Bu nedenle, geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında ve gününde; saygı, minnet ve şükranla anmak en başta gelen milli ve manevi bir görevdir. Bilinmelidir ki; bugün tolerans, hoşgörü, af, barış, demokratik açılım gibi kavramlar eşliğinde yürütülen ayrışma ve bölünmeye giden tehlikeli sürecin; dün ve bugün yapılan vatan mücadelelerini unutturmaya asla gücü yetmeyecektir.

Bu vesile ile gazilerimizin yaşam standartlarının arttırılması konusunda mevcut iktidarın üzerine düşeni fazlasıyla yapması gerekmektedir. Bu her iktidarın bu aziz evlatlarımıza en önemli borcu ve vazifesidir. Bu vesile ile yaşadığı her gün vatan savunmasında bedeninden kaybettiği bir parçasını hatırlayarak geçiren ve beraberinde şehit olan cephe arkadaşlarını hatırlarken “vatan sağ olsun” deyip gözyaşı döken bu yiğit vatan evlatlarının 19 Eylül Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum. 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Gazilik’ unvanı verilen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kurucu kahramanlarla birlikte, bu coğrafyada var olabilmemiz için hayatlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Sağolsunlar, var olsunlar…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir