Mezarlık Ekip Sorumlularına Bilgilendirme Eğitimi

16 Ocak 2015 Cuma, 18:35

MANİSA Büyükşehir Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, merkezde yürütülen mezarlık ve cenaze hizmetlerinin ilçelerde de sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için görev yapan personellere yönelik eğitim gerçekleştirdi. Eğitim hakkında bilgi veren Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt, personellere kanun ve yönetmelikler ile vatandaşlara hizmet ederken nelere dikkat etmeleri konusunda bilgilendirmelerde bulunulduğunu söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, ilçelerde mezarlık ekip sorumlusu olarak görev alacak personellere yönelik kanun ve yönetmelikler hakkında eğitim verdi. Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt ve Mezarlık Defin İşlemleri Şube Müdürü Cevdet Üstündağ da katıldı. Eğitim hakkında bilgi veren Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, “5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 7. maddesi ile mezarlık ve defin hizmetleri Büyükşehir Belediyesi’nin görevleri arasında sayıldı. Bu noktada Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından halen merkezde devam eden mezarlık ve cenaze hizmetlerinin ilçelerimizde de devam edebilmesi ve halkımıza yerinde hizmeti verebilmek için gerekli personellerin hizmet alımı ihalesi gerçekleştirildi” dedi.
İlk eğitimleri Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nca verildi
Hizmet alımı ile ilçelerde mezarlık ekip sorumlusu olarak görev yapacak personellere merkezde uygulanan mezarlık ve cenaze hizmetlerin ilçelere de ulaştırılabilmesi amacıyla eğitim verildiğini dile getiren Aykurt, “Personellerimize kanun ve yönetmelikler ile hizmetin ne şekilde yürütüleceği hususlarında ilk eğitimleri Daire Başkanlığımız tarafından veriliyor. Eğitimde ekip sorumlularına vatandaşlara hizmette nelere dikkat etmeleri konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu” diye konuştu. Aykurt, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak Manisa il genelinde cenazesi olan vatandaşlarımızın yanlarında olmak, onlara sıkıntı yaşatmamak, sevdiklerini son yolculuklarına huzur içinde defnetmelerini sağlamak için tüm hizmetleri yerinde ve zamanında sürdürmeye çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir