METEM’den Twinning başarısı

27 Kasım 2016 Pazar, 19:47

MANİSA’nın Kırkağaç ilçesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) öğrencileri tarafından hayata geçirilen Eşleştirme (Twinning) projeleri, Avrupa başarı ödülü ve ulusal kalite etiketi ile ödüllendirildi.

METEM öğrencileri tarafından yürütülen Eşleştirme (Twinning) projelerinde öğrenciler yurtdışındaki paydaşlar ile Skype ve Adobe Connect gibi programlar üzerinden görüşerek İngilizce dersinde öğrendikleri teorik bilgileri günlük hayatta da kullanma fırsatı elde etti. Öğrenciler yabancı paydaşlarla, diğer derslerde öğrendikleri konuları paylaşarak bilgi alışverişinde bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından başarılı bulunan projeler ulusal kalite etiketi ile ödüllendirildi. Avrupa Birliği Merkezi Destek Servisi tarafından öğrencilerin yürüttüğü projelerin uluslararası alanda başarılı bulunduğunu kaydeden Okul Müdür Vekili Ümit Yalçınkaya başarılarından dolayı öğrencileri tebrik ederek okul yönetimi olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

KIRKAGAC ILCESINDE MESLEKI VE TEKNIK EGITIM MERKEZI (METEM) OGRENCILERI TARAFINDAN HAYATA GECIRILEN ESLESTIRME (TWINNING) PROJELERI, AVRUPA BASARI ODULU VE ULUSAL KALITE ETIKETI ILE ODULLENDIRILDI. (FOTO: ERDINC ALKAN / KIRKAGAC, DHA)

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir