Memiş’ten Akhisar Kaymakamına Ziyaret

10 Nisan 2015 Cuma, 16:43

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker’i makamında ziyaret etti. Genel Sekreter Halil Memiş, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet üreten bir belediye olduğunu ve ilçelerde gerçekleştirdiği ziyaretlerde mülki idare amiri olarak görev yapan kaymakamları da ziyaret ederek istek ve talepler doğrultusunda hareket ettiklerini belirtti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker’e nezaket ziyaretinde bulundu. Genel Sekreter Memiş’e ziyaretlerinde, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, MASKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Parlak, Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt, Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri ve İtfaiye Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mehmet Kaleli de eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi olarak 6360 sayılı kanundan sonra tüm il sınırlarında hizmet ürettiklerini söyleyen Genel Sekreter Halil Memiş, ilçelerde Büyükşehir Belediyesi olarak yürütebilecekleri hizmetleri belirlemek ve noksanlıklar noktasında tespit amaçlı ilçe ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Memiş, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediye başkanlarımız, STK temsilcilerimiz ve koordinatörlerimizle istişarelerde bulunarak hizmeti en iyi şekilde götürmeye çalışıyoruz. Mülki idare amirleri olarak kaymakamlarımızı da ziyaret ediyoruz. Devlet bürokrasisindeki tecrübeleri ile Kaymakamlarımızın da hem halkın ihtiyaçlarının ve taleplerinin tespiti noktasında hem de mahalli müşterek nitelikteki ihtiyaçların belirlenmesinde büyük rol oynadığını düşünüyoruz. Bu manada sizlere nezaket ziyaretinde bulunmak ve Büyükşehir Belediyesinden ve ona bağlı bir kuruluş olan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden varsa talepleriniz onları almak ve sizleri dinlemek için geldik” diye konuştu.

Büyükşehir Olmak Zorluklar Getiriyor

Büyükşehir olduktan sonra yeni bir süreç ve yapılanmanın bazı zorluklar getireceğini belirten Akhisar Kaymakamı Kaan Peker ise, “Yapılanma süreci birtakım zorluklar getirecektir. Temennimiz bu zorlukların elbirliğiyle beraber bir şekilde üstesinden gelmek olacaktır. Bu zorlukları vatandaşımıza hissettirmeden aşmalıyız. Yükünüz ağır, insanımızın beklentisi her yeni düzenlemeyle bir çıta daha yükseliyor. Ben bundan eminim ki beraberce fedakarca çalışacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından Akhisar Kaymakamı Kaan Peker ziyaretlerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş’e teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.