Manisa’ya Yeni Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri Geliyor

21 Ekim 2015 Çarşamba, 16:45

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa merkez ile birlikte ilçelere yeni çocuk kültür ve sanat merkezleri açıyor. İlki 75. Yıl Mahallesi’nde yapılan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nde inceleme yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü ilk etapta merkeze 3, ilçelere 12 adet açılacağını müjdelerken, “Hedefimiz bu rakamı 20’ye çıkarmak. Yeni eğitim yuvalarımızda 4-12 yaş grubu çocuklarımıza 11 farklı branşta eğitim verilecek” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü, 75. Yıl Mahallesi’nde yapımı devam eden Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri Sorumlusu Eren Çakır ve eğitmenlerden çalışmalar ile ilgili bilgi alan Güzgülü, Manisa’da şu anda Büyükşehir Belediyesi’ne ait 4 tane Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi olduğunu belirterek bu rakamı ilçelerle birlikte 20’ye çıkaracaklarını söyledi. Manisa Merkez’de 75. Yıl Mahallesi ile birlikte Karaköy ve Mesir Mahallesi’nde olmak üzere 3 yeni Çocuk Kültür Merkezi’nin yapımının devam ettiğini ifade eden Güzgülü, “Şu anda merkezin yanı sıra ilçelerde 12 Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nin yeri belirlendi. Bunlardan Sarıgöl’de bulunan merkezimiz hizmete başladı. Diğer ilçelerimizde de yerleri belirledik. Yakın zamanda hepsini hizmete açacağız” dedi.

4-12 Yaş Grubuna 11 Branşta Eğitim İmkânı

Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri Sorumlusu Eren Çakır ise yeni açılacak olan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri’nin 4-12 yaş grubu öğrencilere hizmet vereceğini belirterek, “Eğitim merkezlerimizde satrançtan, baleye, matematikten, İngilizceye kadar 11 farklı branşta eğitim vermeyi planlıyoruz. Bu konuda ailelerden gelen yoğun talepler vardı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda bu talepler geri çevrilmedi ve yeni Çocuk Kültür Sanat Merkezlerinin açılması noktasında gerekli adımlar atıldı” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir