Son Dakika
16 Ocak 2018 Salı

Manisa’nın ulaşım sorununu çözmek için bir araya geldiler

21 Ekim 2016 Cuma, 17:25

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa’nın ulaşımı için yoğun mesai harcamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Manisa’nın ulaşımda dönüşüm yapacak olan Ulaşım Master Planı için toplantı yaptı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde başlattığı ulaşım hamlesiyle vatandaşlardan takdir topluyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nda Mescioğlu firması tarafından hazırlanan Ulaşım Master Ana Planı ile ilgili sunuma katıldı. Halil Memiş’e Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Başkan Danışması Ahmet Turgut, Ulaşım Daire Başkanı Fevzi Demir ve MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Oluklu de eşlik etti.
Manisa’nın ulaşımında büyük bir dönüşüme imza attıklarını belirten Genel Sekreter Halil Memiş, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün liderliğinde kent genelinde ulaşımda büyük projelere imza atıyoruz. Birçok mahallemize toplu taşıma hizmetini götürmemizin yanında engelli vatandaşlarımızın rahatça binebileceği engelli dostu otobüsleri hizmete hazır hale getirdik. Kentin birçok noktasına ulaşmakta zorlanan vatandaşlarımıza kendi otobüslerimizle ulaşımlarını yapmalarını sağladık. Bu otobüslerimiz ayda yaklaşık 5 bin sefer yaparak Manisalı vatandaşlarımızı sevdiklerine, işyerlerine ulaştırıyor. Bugün de burada yüklenici firma tarafından yapılan sunumu izledik. Sona yaklaşıldı. Manisa’nın gelecek yıllardaki ulaşımına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir