Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Manisa’da kar mesaisi

08 Ocak 2017 Pazar, 14:29

MANİSA’yı etkisi altına alan kar kenti beyaza bürüdü. Yunusemre Belediyesi beyaz gelinliğin kabusa dönüşmemesi için alarma geçti. Vatandaşların mağdur olmaması için yollarda açma ve tuzlama çalışması yapan belediye ekipleri, kar nedeniyle zarar gören ağaçları kaldırdı, derelerde temizleme çalışması yaptı.

Manisa’da Yunusemre İlçesinde dağ köylerinde etkili olan oldukça etkili olan kar yağışı üzerine, belediye ekipleri aralıksız çalışma yaptı. . Belediye ekipleri kapanan yollarda açma ve tuzlama çalışması yaparken zarar gören ağaçları kaldırdı, derelerde temizleme çalışması gerçekleştirdi. Olumsuz hava koşulları dolayısıyla alarma geçtiklerini belirten AK Partili Yunemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, vatandaşları uyardı.

SOĞUK HAVA ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

Soğuk havanın Manisa’da hafta boyunca etkili olacağına vurgu yapan Çerçi, “Belediye ekiplerimiz, kar yağışının etkili olduğu andan itibaren çalışmalarımızı yoğunlaştırdı. Ekiplerimiz, kapanan yollarda ulaşıma açma ve tuzlama çalışması yaptı, devrilen ağaçları kaldırdı. Herhangi bir taşkının yaşanmaması için derelerde temizlik çalışması yapıldı. Yunusemre ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması amacıyla tüm ekiplerimiz seferber oldu. Herhangi bir olumsuzluk durumunda vatandaşlarımızın 444 62 09 numaralı Çağrı Merkezi’ni aramaları yeterli. Soğuk havanın ilimizde hafta boyunca etkili olması bekleniyor. Özellikle sürücülerimiz ve öğrencilerimizin tedbirli olmalarını öneriyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir