MANİSA VALİ YARDIMCISI NECMETTİN YALINALP TRABZON’A UĞURLANDI

22 Eylül 2014 Pazartesi, 16:35

03 Eylül 2014 tarih ve 29108 Sayılı Resmî Gazete yayınlanan İçişleri Bakanlığı’nın 2014/1032 sayılı Atama Kararnamesi ile Trabzon Vali Yardımcılığı’na atanan Manisa Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, düzenlenen toplantı ile Trabzon’a uğurlandı.

Duygulu anların yaşandığı toplantıya,  Manisa Vali Vekili Mehmet Yüce, Vali Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Valilik personeli katıldı.

Toplantıda konuşan İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Erşen AKAR” Çok alışmıştık benimsemiştik, sevmiştik, sırtımızı yaslamıştık, hem de abilik anlamında bizim için güzel bir kapıydı. Memuriyet böyle bir şey;  insanlar geldiği gibi gidiyorlar. Sizin için küçük ama sevgisi büyük bir toplantı düzenledik. Bu yaşta bile sizlerden çok şeyler öğrendik. En küçük işin bile büyük bir ciddiyetle takip edilmesi gerektiğini, bir çocuk heyecanıyla her gün yeni bir şey öğrenme hevesiyle kurslara katıldığınızı, yanılmıyorsam 5 ayrı Vali ile çalıştığınızı yakından gözlemledik. Hem davranış kalıbı olarak hem çalışma olarak. Ben şahsıma kendisinden ciddi şekilde istifade ettim. En acılı günde bile nasıl işe gelinip milletin parasının hakkının verilmeye çalışıldığını gördük. Sayın Valimizi mutlulukla uğurluyoruz, anısı içimizde kalacak. Kendisine sevgilerimizi,  saygılarımızı sunuyoruz. “ dedi.

Vali Yardımcısı Mesut Eser de yaptığı  konuşmada “Manisa’da ki görev süresi dolan Necmettin arkadaşımızla 1976 yılına dayanan tanışma sürecimiz,  arkadaşlığımız var.  Arkadaşımızla son 5 yılımızı birlikte çalıştık. Kendileri bundan sonraki görevinde de daha önceleri olduğu gibi fedakarca ve disiplinle çalışacaktır. Gittiği yerlerde çok değerli hizmetler sunacaktır. Bu hizmetlerinde gerek vatandaşlarla gerek mesai arkadaşları ile iyi, müspet ilişkiler içerisinde olacaktır. “ dedi.

Vali Yardımcısı Necmettin YALINALP de  burada 8 yılı doldurduğunu ve  Trabzon’un gittiği 11. yer olacağını belirterek “Erşen beye konuşmaları için çok teşekkür ediyorum. O kadar güzel iltifatları hak ettiğimi düşünmüyorum, biz sadece görevimizi yaptık. 1976 yılından beri beraber olduğumuz Sayın Mesut Valimize de konuşmaları için çok teşekkür ediyorum. Bu organizeyi yapan daire amirlerine, arkadaşlarıma emeği geçenlere hepsine çok teşekkür ediyorum. Ben samimi olarak söylüyorum, sizleri çok seviyorum. Devletin bizleri görevlendirdiği yerin bizim için de başımızın üstünde yeri vardır. Devletimiz bizi nerede  görevlendirirse,  giderim. Bizim beğenip beğenmeme lüksümüz yok. Vatanın her yeri bizim için bir görev yeridir. Bu görevim içerisinde kimleri kırdımsa, bende kimlerin hakkı varsa onlardan huzurlarınızda özür diliyorum, helallik diliyorum, benim de hakkım varsa helali hoş olsun, Trabzon’da bir kardeşiniz olduğunu unutmayınız” dedi.

Toplantı sonunda Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp’e alınan küçük hediyeler takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir