Manisa TSO Üyeleri İtalya’ya Gidiyor

15 Eylül 2014 Pazartesi, 10:33

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, 12 – 16 Kasım 2014 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleştirilecek olan EİMA 2014 Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı’na İş ve İnceleme Gezisi düzenliyor.

İki yılda bir İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlenen Eima Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı’na yapılacak gezi ile katılımcılar tarım sektörüne ait tüm yenilikleri ve öncü teknolojileri takip etme fırsatı yakalayacaklar.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun, ‘Dünyanın en önemli tarım makineleri fuarlarından biri olan Eima Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı’na düzenlediğimiz iş ve inceleme gezisi ile üyelerimiz traktörler, tarım makine ve ekipmanları, ekim ve gübreleme için makineler, yem bitkileri, tahıl, kök bitkileri, hasat işleme ve iklimlendirme makineleri, toprak işleme, delme, gübreleme ve sulama teknolojileri ve ekipmanları, arazi ıslahı için makineler başta olmak üzere tarım sektöründeki en son teknolojileri takip etme bunun yanı sıra yapacakları ikili görüşmeler sayesinde iş bağlantıları kurma imkanı bulacaklar. Fuarda yapılacak olan incelemeler ve görüşmeler haricinde, her yıl 50.000 civarında makine satan, İtalya’dan, Hindistan’a, Romanya’dan Çin’e uzanan 11 üretim fabrikası, dünya çapında 13 satış şubesi bulunan ve 2013 yılında 280 milyon € ciro gerçekleştiren Maschio Gaspardo tarım makineleri fabrikasına yapılacak ziyaret ile katılımcılar sektördeki güncel üretim model ve ekipmanları inceleme ve işbirliği kurma fırsatı yakalayacaklar. Bunun yanı sıra gezinin KOSGEB İYİG desteği kapsamında gerçekleştirilmesi için Genel Sekreterliğimizce KOSGEB’e başvuruda bulunuldu. KOSGEB üyesi olan katılımcılarımız KOSGEB onayı aldıkları takdirde gezi dönüşünde katılım bedellerinin %60’ına kadarını iade alabilecekler. Ben bu vesile ile sektöre ilgi duyan ve bu alanda faaliyet gösteren üyelerimizi iş ve inceleme gezimize katılmaya davet ediyorum’ dedi.

İtalya İş ve İnceleme Gezisine katılmak isteyenler Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın internet sitesinde yer alan (www.manisatso.org.tr) katılımcı başvuru formunu doldurarak 3 Ekim 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar şahsen odaya teslim ederek başvuruda bulunabilirler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir