Manisa TSO Ek Hizmet Binası İçin İhaleye Çıktı

16 Ağustos 2014 Cumartesi, 10:04

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne kiralamış olduğu ek binasının ikmal inşaatı dört ayrı ihale kapsamıyla yapıldı. Kaba inşaatı bitirilmiş durumda olan binanın kalan işlerinin tamamlanması için İnşaat İnce İşleri, Mekanik Tesisat İşleri, Elektrik Tesisat İşleri ve Dış Cephe Kaplama İşleri olmak kaydı ile 4 farklı kalemde yapılan ihaleler için firmalar tekliflerini sundular.

Manisa TSO Yönetim Kurulu Üyesi İnşaat Mühendisi Bora Çaylan’ın başkanlığını yaptığı, Manisa TSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Erbil, Manisa TSO Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Arkın Şıktaşlı, Manisa TSO Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Musa Aynuru, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği müşavirliğini yapan Tur-Sum Müşavirlik A.Ş. Temsilcisi İnşaat Mühendisi Seviye Aki, Manisa TSO Yeminli Mali Müşaviri Nilgün Palabıyık, Manisa TSO Avukatı Zeynep Paçacı ve Manisa TSO Teknik Danışmanı İnşaat Mühendisi Ali Naki Dedeoğlu’ndan oluşan komisyon üyeleri, ihaleye katılan firmaların tekliflerini incelediler.

Manisa TSO Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda 4 farklı kalemde yapılan ihalelerden İnşaat İnce İşleri ile Elektrik Tesisat İşleri ihaleleri gerçekleştirildi. Bu iki ihale için firmalar tekliflerini ihale komisyonuna verdiler. Firmaların teklifleri komisyon tarafından incelendikten sonra Manisa TSO Yönetim Kurulu’nun onayına sunulacak. Oda tarafından ihaleye çıkılan Mekanik Tesisat ve Dış Cephe Kaplama İşleri ihalelerine ise yeterlilik kriterliğini sağlayan tek firmanın katılması nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
Manisa TSO Bülent Koşmaz Hizmet Binası Meclis Salonu’nda gerçekleşen ihalelerle ile ilgili açıklama yapan Manisa TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve İhale Komisyonu Başkanı Bora Çaylan “Teknik nedenler çerçevesinde, ek binamızın kaba inşaatını Bülent Koşmaz hizmet binasının inşası ile birlikte tamamlamıştık. Ek binamızı önümüzdeki yıl içinde Büyükşehir Belediyesinin hizmetine sunacağız. Bu nedenle kalan imalatları tamamlamak üzere ihale sürecini başlattık. Bugün İnşaat İnce İşleri ve Elektrik Tesisat İşleri ihaleleri için firmaların tekliflerini almış bulunuyoruz. Bu iki ihalemize katılan firmaların tekliflerini komisyonumuzda bir kez daha inceleyeceğiz. Ve daha sonra yönetim kurulumuzun onayına sunacağız. Mekanik Tesisat ve Dış Cephe Kaplama İşleri ihalelerimize yeterlilik kriterliğini sağlayan tek firmanın katılması nedeniyle ileri bir tarihe ertelemiş bulunuyoruz. Bu iki ihalemizi de en kısa sürede gerçekleştirerek, ek binamızın kalan kısmını tamamlayıp, Büyükşehir Belediyemize teslim edeceğiz. İhale komisyonunda yer alan tüm meclis üyelerimize ve teknik danışmanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir