MANİSA LİSESİ MEZUNLARI’NDAN YAŞAR COŞKUN’A ZİYARET

15 Kasım 2014 Cumartesi, 13:13

18 Mart 2014 tarihinde kurulan Manisa Lisesi Mezunları Derneği ilk resmi ziyaretlerini derneğin 1no’lu üyesi ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Coşkun’a yaptı. Başkanlığını İnşaat mühendisi Abidin YATKIN’ın yaptığı derneğin yönetim kurulunda Levent Kınacı, Bülent Hasgönül, Yenal Yıldırım, Fahri Durdu, Osman Özbaş, Şevki Utkucu, Kemal Çamlıoğlu yer alıyor.
Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Abdin Yatkın, “Bilindiği üzere Manisa Lisesi kurulduğu günden beri binlerce mezun vermiş Manisa’nın en köklü okullarındandır. Bu mezunlar arasında bugün Türkiye’yi yöneten kadrolarda insanlar bulunmaktadır. Ayrıca Manisa siyasi, bürokrasi ve iş hayatında çok önemli ve çokça insanda okulumuz mezunudur. Ancak günlük hayatin hızlılığı içerisinde kaybettiğimiz bu birliktelikler aslında çok önemli değerlerdir. Yoğun iş yaşamı, ilişkilerin sanal boyutta kalması ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle kopan arkadaşlık bağları aslında bizi hayata bağlayan çok önemli bir damardır. Ancak hepimizde bu damar pıhtılaşmaya ve tıkanmaya devam etmektedir. Özellikle Manisa’nın dayanışma ve birliktelikler konusunda Türkiye genelinde çok başarılı örnekler vermeye ihtiyacı vardır” dedi.
İlk ziyaretin kendisine yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun, “Manisa Lisesi benim hayatımda çok önemli bir yeri olan eğitim yuvasıdır. Mezun olduğum bu okulda yıllarca öğretmenlik ve idarecilik yaptım. Çok emek verdiğim bu okulun bugün bir Atatürk Lisesi, bir Galatasaray Lisesi gibi eğitim camiasında önemli bir yeri olması gerekirdi. İstediğimiz yerde olmayan bu eğitim yuvasının hak ettiği yere ulaşması için ben de elimden gelen tüm çabayı ve dayanışmayı göstereceğim” diye konuştu
Dernek Başkanı Abidin Yatkın, 29 Kasım’da yapılacak olan dayanışma yemeklerine de davet ettiği Yaşar Coşkun’a derneğin özel bir plaketini sunarak gösterdikleri yakınlıktan dolayı teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir