Kula’ya Bir Okul Bir Hastane

29 Eylül 2014 Pazartesi, 12:41

MANİSA’nın Kula İlçesi’nde yapımı devam eden Turizm ve Otelcilik Lisesi inşaatı ile planlama aşamasında olan hastanenin yerini gezerek incelemelerde bulunan AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi, okulun 2 ay, hastanenin ise 3 yıl içerisinde hizmete başlayabileceğini söyledi.

AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Kula Belediyesi meclis üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılanan AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi, öncelikle yapımı planlanan hastanenin yerini gezerek Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Vahit Demir’den bilgi aldı. Kula’nın yeni bir hastaneye ihtiyacı olduğunu söyleyen Tanrıverdi, hem fiziki yapısı, hem ihtiyaçların anında karşılanması, hem de iç dizaynının son teknolojiyle bezenmesi adına böyle bir hastanenin yapımını üstlendiklerini kaydetti. Sağlık Bakanlığı’nın katkılarıyla Kavacık rampasındaki alanda çalışma başlattıklarını açıklayan Tanrıverdi, “Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri alanla ilgili gerekli araştırmayı yaparak raporlarını hazırladılar. Vatandaşlarımızın kolaylıkla ulaşabileceği bir yer seçildi” dedi. Hastanenin mimarisinde Kula evlerinin de tanıtılacağını söyleyen Hüseyin Tanrıverdi, bütçe ile ilgili herhangibir sorun yaşanmadığını belirterek ihalelerin ardından hastanenin 3 yıl içerisinde hizmete açılabileceğini ifade etti.

OKULUN ADI ‘GERMİYANOĞULLARI’ OLACAK

Ardından yapımı süren Turizm ve Otelcilik Lisesi inşaatını gezen AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Narınca yolundaki okulun hızla tamamlanarak Şubat ayı yerine Aralık ayında teslim edilebileceğini vurguladı. Okulun Kula’nın tarihi ve turizmi açısından büyük önem taşıyacağını kaydeden Tanrıverdi, “Kula’da belediyenin bir oteli var. Bu otelin de bir uygulama oteli olarak kullanılmasıyla şehre yeni bir otel de kazandırmış olacağız. Lisede okuyacak öğrencilerimiz için bir yurt planımız da var. Okulumuzun adı, Kula’nın Germiyanoğullarına başkentlik yapmasından dolayı Germiyanoğulları Turizm ve Otelcilik Lisesi olacak. Bu okul seneye öğrenci almaya başlayacak. Hem Kula’nın tanıtımı yapılmış olacak hem de Germiyanoğulları tarihi gün yüzüne çıkmış olacak” diye konuştu.

AK Partili Hüseyin Tanrıverdi incelemelerinin ardından eski Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın’ı ziyaret ederek yakın zamanda kaybettiği amcaoğlu Şükrü Aşkın için taziyede bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir