Kula İçin Danışma Kurulu Oluşturuldu

29 Kasım 2014 Cumartesi, 14:09

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Manisa’nın tarihi yapısını yansıtan ve Manisa için önemli bir yere sahip olan Kula’yı turizmin merkezi yapabilecek her türlü hizmet ve projelerin, oluşturulacak Danışma Kurulu’na sorulması amacıyla yetkililerle ilk toplantıyı Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirdi.

Tarihi yapısı, jeoparkı, evleri, antik kentleri, termal suyu ve taşınmaz kültür varlıkları ile ilgili bir çalışma grubu oluşturmak üzere Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil’in başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nedim Zurnacı, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığından Jeoloji Mühendisi Aylin Beril Günay, Kırsal Hizmetler Dairesi Personeli Nazım Doğan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Halk Eğitim Şube Müdürü Ergun Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Tarih ve Sosyo Kültürel Projeler Şube Müdürü Kadriye Orman, Kula Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faik Şentürk, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Rüstem Bozer, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümünden Prof. Dr. Bozkurt Ersoy, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümünden Emine Tok ve Uzm Dr. Hasan Uçar, Ege Üniversitesi Eskiçağ Dilleri Bölümünden Prof. Dr. Cumhur Tanrıver, Kula Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden Restoratör Zeynep Pehlivanlar, Kula Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Bölümünden Yeliz Ay Hırka, Kula Belediyesinden Dış İlişkiler Müdürü Sait Bozer, CBÜ Arkeoloji Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sezgin, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden Prof. Dr. Ersin Doger, KUDEB Şube Müdürü Arkeolog Ali Uçan, KUDEB Müdür Yardımcısı Dinçer Dinçer ve Kula Jeopark Sorumlusu Erdal Gümüş katıldı. Toplantıda Kula ile ilgili yapılacak her türlü hizmet ve projelerin oluşturulan Danışma Kurulu’na sorulması karara bağlandı.

Yapılacak her türlü hizmet Danışma Kurulu’na sorulacak

Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Açıkdil, “Kula tarihi yapısıyla, evleriyle, antik kentleriyle, termal suyu ile ve birçok kültür varlıklarıyla sahip çıkılması gereken bir ilçemiz. Bugün toplanma amacımız bu ilçemiz ile ilgili yapılacak her türlü hizmet ve projelerin oluşturulan bir danışma kuruluna danışılarak yapılmasıdır” diye konuştu.

Danışma kurulu 5 kişiden oluşuyor

Kula için gerçekleştirilecek projelerde danışılacak olan kurul listesi şu isimlerden oluştu; Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nedim Zurnacı, Büyükşehir Belediyesi Tarih ve Sosyo-Kültürel Projeler Şube Müdürü Kadriye Orman, Kula Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faik Şentürk ve Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Rüstem Bozer.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir