Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Kula Belediye Meclisi ” Mezbaha” İçin Evet Dedi

05 Kasım 2016 Cumartesi, 16:49

Kula Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı’nda ilçeye mezbaha kurulabilmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne yer tahsisi yapılmasına dair kararı oy birliği ile aldı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun başkanlığında toplanan Kula Belediye Meclisi Kasım ayı Olağan Toplantısında; Zaferiye Mahallesi Gölyeri mevkii 247 Ada 100 Parsel İmar planında belediye hizmet alanı olarak geçen taşınmazın, mezbaha yapılabilmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisine yönelik görüştü. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, mezbahanın önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, “2 dönüm alana yapılacak olan mezbaha, günlük 40 – 50 büyük baş hayvan kesimi için uygun olacak. Dolayısıyla Kula’nın ihtiyacını çok rahat görebilecek” dedi. Prefabrik tarzı olduğu için kurulumunun çok rahat olacağını belirten Başkan Tosun, “Konteynır tarzı mezbahalar artık çok yaygınlaştı. Hijyen konusunda olsun, kurulum ve bakımı olsun çok rahat. Bizde bu tarz bir mezbahanın uygun olacağını düşündük” diyerek, mezbaha yerinin Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisini oylamaya sundu. Kula Belediye Meclisi’nde yapılan görüşme oy birliğiyle kabul edildi.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, mezbahanın yer tahsisinde alınan kararın hayırlı olmasını dileyerek, “Mevcutta bulunan mezbahamız çok kötü bir durumdaydı. Hem temizlik şartları olsun hem de Kula’nın ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalıyordu. Aldığımız bu karar ile hijyen ve Kula’nın ihtiyaçları açısından yeterli olacaktır” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir