Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu Açıldı

18 Kasım 2014 Salı, 10:50

Köprübaşı ilçesinde Özel İdare tarafından yapılan 12 derslikli İmam Hatip Ortaokulu törenle eğitime açıldı. Açılış törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Köprübaşı kaymakamı, belediye başkanı, muhtarlar ve Köprübaşı halkı katıldı.

Açılışta konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş “28 Şubat döneminde her gün bir İmam Hatip’in kapısına kilit vurulurken şimdi her gün yeni bir okul açıyoruz. Kesilen sakal yerinden daha gür bitti. Daha önce dört ilçemizde İmam Hatip yoktu. Şimdi her ilçemizde İmam Hatip açıldı. Şimdi binaları ve altyapıları tamamlanıyor. İlk emri “oku” olan bir dinin mensupları daha çok okumalı ve geleceğimize sahip çıkmalıyız. Katsayı engeli, başörtüsü yasağı artık geri gelmemek üzere bitmiştir. Bu ülkenin çocuklarının okumasının önündeki tüm engelleri kaldırdık. Unutmayın ki mürekkep damlalarının akmadığı yerde kan damlaları akar. Barışın gizemli anahtarı anneler ve öğretmenlerin elindedir. Binaların maddi mimarlarından daha önemlisi manevi mimarlarıdır. Bu manevi mimarlar öğretmenlerdir. Şimdiden öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum” dedi

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş “Eğitimin en önemli konudur. Eğitime verilen destek tüm bütçelerin üzerindedir. Eğitim kalitesini artırmak için canla başla çalışıyoruz. Okulumuz eğitim camiasına ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Okulun arsasını bağışlayanlara plaket takdiminin ardından öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile okulun açılışı gerçekleşti. Tören sonrası Vali Bektaş ve Milletvekili Yurttaş Köprübaşı ilçesinde kurulan bir organik zeytinyağı işleme tesislerinde incelemelerde bulundular.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir