Kılcanlar’ın Altyapısı Yenileniyor

13 Nisan 2015 Pazartesi, 12:10

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes İlçesi’ne bağlı Kılcanlar Mahallesi’nde içme suyu terfi hattını yenileme çalışmalarına başladı. Mahalle halkının daha sağlıklı ve kaliteli su kullanabilmesi için terfi hattının yenileme kapsamına alındığı belirtildi.

MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri, içme suyunda kaliteyi arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda terfi hattı yenileme çalışması ile Gördes İlçesi Kılcanlar Mahallesinin de içme suyu sorunu ortadan kalktı. Çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİ İçme Suyu Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, eskiyen çelik boruların polietilan borularla değiştirildiğini ifade etti. Aytekin, “Kılcanlar Mahallesi’nin kullandığı çelik borular eskidiği için sık sık arızalar meydana getiriyordu. Biz de vatandaşlarımızın içme suyu kullanımında mağduriyet yaşamamaları için kullanılan çelik boruları daha uzun ömürlü olan ve sağlığa uygunluk bakımından daha güvenilir olan polietilan borularla değiştirmeye başladık. 1000 metre uzunluğu olan bir hatta yenileme yapacağız” dedi.

Arızalar Ortadan Kalkacak

Kılcanlar Mahalle Muhtarı Ercan Adıyaman da, “20 yıl önce çelik borular döşendi. Borular özelliğini kaybettiği için neredeyse haftanın 3 günü MASKİ ekipleri mahallemize arıza gidermeye geliyordu. Mahalleye su verilen pompa ile depo arasındaki ana hat olduğu için yenileme çalışmasına ihtiyaç vardı. Mahallemiz için güzel bir çalışma oldu” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.