Kaymakamlık Ziyaretinde Zaman Yolculuğu

16 Nisan 2015 Perşembe, 22:17

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Demirci Kaymakamı Atilla Kantay’ı makamında ziyaret etti. Demirci Kaymakamı Atilla Kantay’da Demirci Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezi’nin çalışmaları hakkında Genel Sekreter Memiş’e bilgiler verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Demirci Kaymakamı Atilla Kantay’a ziyarette bulundu. Memiş’ ziyaretlerinde Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Müge Türkeli Kuğu, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüt Proje Kontrol Şube Müdürü Burak Aslay ve Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörü Kazım Aysan da eşlik etti. Genel Sekreter Memiş ve beraberindeki heyete, Demirci Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezini gezdiren ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Demirci Kaymakamı Atilla Kantay, Demirci için projelere ağırlık verdiklerini belirterek, projeler kapsamında Demirci’nin ilk kaymakamlarından olan İbrahim Ethem Akıncı ile ilgili bir süredir üzerinde çalıştıkları projenin detaylarını anlattı. Ziyaret esnasında Demircili sanatseverlerden oluşan ‘Demirci Akıncıları’ müzik grubu seslendirdiği ‘Drama Köprüsü’ adlı türkü ile Genel Sekreter Memiş ve beraberindekilere duygu dolu anlar yaşattı. Demirci’nin kurtuluş savaşı zamanındaki kaymakamlarından İbrahim Ethem Akıncı ve silah arkadaşlarından esinlenerek oluşturulan grubu performansından dolayı tebrik eden Memiş, “Burada duygu dolu anlar yaşadık. Burada elde ettiğimiz izlenimi ve kaymakamımız Atilla Kantay’ın çalışmalarını Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e aktaracağım. Ben inanıyorum ki Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalara gereken desteği verecektir. Büyükşehir Belediyesi olarak biz Demirci Akıncıları müzik grubumuzu etkinliklerimiz de ağırlamak isteriz. Sizleri Manisa’ya davet edeceğiz” diye konuştu.

Kaymakam Kantay’a Teşekkür

Kaymakamların ilçelerde büyük görevlerinin olduğunu belirten Genel Sekreter Memiş, “Ciddiyetle, vatandaşla nasıl hemhal olunur bunu çok iyi bilen kaymakamımızın hem buradaki halkın yerel ihtiyaçlar noktasında tespitlerini dinlemek, hem de onların bizden varsa taleplerini almak ve her konuda istişarelerde bulunmak için bir ziyaret gerçekleştirdik. Bugün ki ziyaretimizde bize tarihte bir yolculuğa çıkartan ve değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatan değerli kaymakamımıza çok teşekkür ederim” diye konuştu. Konuşmaların sonunda Demirci Kaymakamı Atilla Kantay ise Genel Sekreter Halil Memiş’e Demircinin ilk kaymakamı İbrahim Ethem Akıncı’yı anlatan ‘Demirci Akıncıları’ adlı kitabı hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.