Kandil simitleri Başkan Çelik’ten

23 Nisan 2015 Perşembe, 18:11

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Regaib Kandili sebebiyle Manolya Meydanı’nda 2 bin kişiye kandil simidi dağıttı. Başkan Çelik, sıraya giren yüzlerce vatandaşın Regaib Kandilini tebrik ederek, hayırlar getirmesini diledi.

Şehzadeler Belediyesi, Regaib Kandili dolayısıyla vatandaşlara kandil simidi ikramında bulundu. Manolya Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Songüler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kandil simidi dağıtımı öncesinde uzun kuyruklar oluşturan Manisalılar etkinliğe büyük ilgi gösterdi.

Vatandaşların Regaib Kandilini tebrik eden Başkan Çelik, “Feyz ve bereket dolu maneviyat mevsimi olan üç ayların ilki Recep ayına girmiş bulunuyoruz. İçinde Regaib, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi’nin bulunduğu Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan ve manevi hasat mevsimi olan üç aylar, Müslümanlar için haramlardan vazgeçme, kötülüklerden uzaklaşma, iyilik, hayır ve yardımlaşmanın had safhaya çıktığı geçmiş bir yılın muhasebesinin yapıldığı, hatalardan arınmaya çabaladığımız ve daha güzel bir kul olmak için dua ve istiğfarda bulunduğumuz kutlu günlerimizdir. Üç ayları ve kandil günlerimizi iyi değerlendirmeliyiz. Şehzadeler Belediyesi olarak, üç ayların müjdecisi Regaib Kandili dolayısıyla Manisalı hemşerilerimize 2 bin kutu kandil simidi ikramında bulunuyoruz. Bu vesile ile aziz milletimin, cümle Müslümanların ve hemşerilerimin Regaip Kandilini tebrik ediyorum. Halkımıza, ülkemize, İslam alemine ve tüm dünyaya hayırlar, bereketler, barış ve huzur getirmesini Allahtan niyaz ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.